JAK VYBRAT PIANO

Jedním z nejvyučovanějších hudebních nástrojů je spolehlivě klavír. Pokud i vaše dítě projevuje o tento krásný nástroj nájem, určitě ho podpořte. Hra na klavír totiž přirozeně rozvíjí hudební představivost a intelekt. Pokud bude žák s chutí a svědomitostí překonávat obtíže, jež tento náročný nástroj provází, vložená energie se mu mnohokrát vrátí.

Nebojte se digitálních pian

Dnes je na trhu nespočet digitálních pian a klávesových nástrojů, které disponují kladívkovou mechanikou. Ta hráči zprostředkuje reálný pocit ze hry. Digitální piana mají navíc mnohem menší nároky na prostor než piana akustická. V nabídce naleznete také klávesy a keyboardy nebo stage piana, která často disponují bohatým zvukovým rejstříkem, širokou škálou funkcí a jsou snadno přenosná. Oproti akustickému pianu nabízejí všechny také možnost hry do sluchátek, což jistě ocení i vaši sousedé.

 

Jak vybrat první digitální piano pro vaše dítě

Pokud již vaše dítě dochází do ZUŠ nebo na soukromé hodiny klavíru, doporučujeme se poradit s jeho vyučujícím. Dle jeho požadavků na specifikace a vlastnosti piana vám již rádi pomůžeme vybrat vhodný nástroj u nás na prodejnách v Music City. Nezapomeňte na vhodnou a pohodlnou stoličku.

Zkuste najít rovnováhu mezi kvalitou a cenou

Za první digitální piano pro vaše dítě není potřeba utrácet hned velké částky. Existuje spousta cenově dostupných možností, které nabízejí kvalitní zvuk a disponují kladívkovou mechanikou. Pro začátečníky, může být klíčovým faktorem počet kláves. Standardní klaviatura má 88 kláves, ale mnoho digitálních pian může mít i méně. Pro začátek je však ideální vybrat si piano s minimálně 61 klávesami, aby dítě mělo dostatek rozsahu pro cvičení a učení se nových skladeb.

 

Různé funkce inspirují a pomáhají

Některá digitální piana nabízejí různé funkce, které mohou děti motivovat. Například různé zvuky (klavír, elektrické piano, orchestrální nástroje atd.), rytmické doprovody, i možnost nahrávání pro zpětný poslech. Tyto funkce mohou udělat hru zábavnější. Řada digitálních pian také disponuje výukovými lekcemi, které jsou vhodné pro samostudium a další rozvoj.

Vyzkoušejte snadno přenosná stage piana

Pokud plánujete, že vaše dítě bude nástroj přenášet, pak můžeme doporučit digitální stage piana nebo vyšší řady těchto klávesových nástrojů, které disponují kladívkovou mechanikou. Ta je pro žáka důležitá, protože simuluje úhoz kladívka do struny a poskytuje tak reálný pocit ze hry jako u akustického piana.

 

Podpora a povzbuzení jsou na prvním místě!

A nakonec, nejdůležitější je podpora a povzbuzení, které vaše dítě potřebuje. Hudba může být náročná, ale také nesmírně obohacující. Buďte tu pro své dítě, povzbuzujte ho, a nechte ho objevovat krásu hudby a výraz, které piano může nabídnout. Děti s hrou na piano často končí, když je pro ně hra jen povinností a ne radostí. Buďte jejich největším fanouškem a dovolte jim zdokonalit své hudební dovednosti na plno!