Zvukové karty Focusrite Scarlett slaví 10 let

 

Dekáda nejprodávanějších zvukových karet na světě.

Díky zvukovým kartám Focusrite Scarlett může už deset let nahrávat kdokoliv a kdekoliv. Již více než čtyřem milionům uživatelů pomohly zvukové karty Scarlett vytvořit více záznamů než jakékoliv jiné rozhraní v historii – a za těch deset let se toho o výrobě zvukových karet ve Focusrite hodně naučili!

Zvukové karty Focusrite

První generace

V roce 2011 Focusrite představil světu Scarlett 2i2.

Tehdy byla uživatelská zkušenost se zvukovými rozhraními rozporuplná. Někdy fungovaly dobře, jindy ne. To samozřejmě Focusrite nestačilo. Firma si dala za cíl investovat do technologie, která umožní vyrobit trvale spolehlivé a odolné rozhraní, s nímž mohou skvělé nahrávky pořídit jak amatéři, tak profesionálové.

V článku Focusrite k desetiletému výročí karet se dočteme: „Naslouchání zákazníkům pro nás bylo vždy klíčové a odpovědi na řadu zásadních otázek, které jsme si na cestě za výrobou nejlepší zvukové karty kladli, jsme nalezli právě mezi uživateli karet Scarlett. Požádali jsme je o zpětnou vazbu, investovali do zákaznické podpory a informace, které jsme získali, jsme promítli zpět do našich výrobků.”

Kvalitní zvuk nahrávek vždy byl – a stále je – tím, co žene tým vývojářů řady Scarlett dopředu. Místo aby dávala dohromady systém z jednoduchých částí, stavěla společnost při vývoji první verze návrhy v podstatě od nuly. Pečlivě vybrali ty nejlepší dostupné komponenty, aby vytvořili rozhraní, které při nahrávání pomocí USB poskytnou zvuk na profesionální úrovni.

V letech 2012–2014 se řada rozšířila a nabídla rozhraní všem typům tvůrců. Focusrite představil řady 2i4, Scarlett Studio, 18i20, 6i6, 18i8, Scarlett Solo a Scarlett Solo Studio, které měly za cíl pokrýt potřeby pro všechny situace nahrávání. Společnost také pokračovala ve zdokonalování celého konceptu a přidávání dalších funkcí. Díky nim uživatelé pořídí kvalitní nahrávku velmi snadno – bez obrovské díry v kapse.

Druhá generace

V roce 2016 se na trhu objevila druhá generace rozhraní Scarlett. Karty z této generace nabídly vylepšený zvukový výkon a schopnost nahrávat v rozlišení až 192 kHz. Zákazníci navíc ke kartě dostanou balíček software Pro Tools First | Focusrite Creative Pack – mají tak v ruce rovnou vše, co je k dokončení vynikající nahrávky potřeba. Produktová rodina se také rozrostla o předzesilovače OctoPre a OctoPre Dynamic.

Třetí generace

Od roku 2019 je k dispozici třetí generace Scarlett, která je pro širokou škálu umělců ještě přitažlivější. Nový nástroj Easy Start nahrávání ještě zjednodušil. A přibylo i několik výrazných upgradů, včetně připojení pomocí USB-C a vylepšení zvuku. Novinkou byla i funkce Air, která vynikajícímu zvuku těchto rozhraní přidává ještě další rozměr a celou řadu produktů Focusrite Scarlett opět posouvá o krok dál.