CASIO - NEJLEVNĚJŠÍ PIANO SET VE VESMÍRU

 
 
 

         Značka Casio existuje takřka od okamžiku, co se její praotec a zakladatel, Tadao Kashio a jeho rodná země vycházejícího slunce oklepali z výprasku utrženého v druhé světové válce. Od roku 1946 vznikla celá řada dceřiných společností tohoto japonského gigantu a jednou z nich je také Casio Music. Ta od počátku 80. let zásobuje hudební trh keyboardy, workstationy a digitálními piany, které vyrábí s proslulou japonskou precizností. S využitím inovativních technologií vznikají na výrobních linkách Casio Music klávesové nástroje oblíbené muzikanty na všech úrovních po celém světě. A to díky jejich pohodlné hratelnosti, širokému tonálnímu rejstříku, bezpočtu efektů a funkcí a také příznivým cenám.

 
 
 
 
 

         S přihlédnutím ke zmíněné ceně a výkonu vznikl také kompaktní set Casio CDP-130 BK, který obsahuje digitální piano a stojan v elegantní černé povrchové úpravě. Ve dnech od 13. srpna do 30. září 2018 jsme pro vás v Music City cenu těchto setů srazili na kolena, a to i s ohledem na blížící se začátek školního roku. Digitální piano CDP-130 je totiž ideálním prvním krokem do světa hudby pro začínající malé i velké pianisty.

 
         Představuje nástroj s bezprecedentním zvukem, vybavený funkcí simulující přirozenou akustiku koncertní síně. Pracuje s digitálními vzorky akustických hudebních nástrojů zaznamenaných pomocí nejpokročilejší digitální technologie Casio AHL, a je osazený kladívkovou mechanikou a klaviaturou s rozsahem 88 klapek. Poskytuje tak pocit ze hry velmi blízký hře na skutečný klavír. CDP-130 nabízí vedle 10 zvukových rejstříků také efekty reverb, chorus a hall nebo funkce jako metronom a možnost transpozice až o 12 půltónů a disponuje 48hlasou polyfonií. Tento set je vyzbrojený arzenálem a kvalitou zpracování srovnatelnými s pokročilejšími modely, kterým ale výrazně konkuruje cenou. Pokud si Marťani na Rudé planetě nevystavěli továrnu na výrobu levných digitálních pian, je Casio CDP-130 v Music City s cenou 8999,- nejlevnějším piano setem ve vesmíru.