Dodání do Vánoc garantujeme u objednávek vytvořených do 18.12. Poté můžete využít osobní odběr na našich prodejnách u zboží skladem na prodejně. Otevřeno máme až do 23.12. včetně SOBOTY. Více info zde.

Nadělujeme slev. kódy 5 % / 10  % / 15 % na vybrané produkty! Kód najdete přímo u produktu. Celá nabídka ZDE.

ORANGE TB500H Terror Bass

Baskytarový hybridní zesilovač - 500W

Produkt se již neprodává

Potřebujete poradit? Zeptejte se našeho odborníka. 800 708 807
Obrázek k článku Vánoční tipy na dárky pro muzikanty

Vánoční tipy na dárky pro muzikanty

Sháníte dárek pro kytaristu, bubeníka, pianistu, nebo třeba pro sebe? :-) Podívejte se na naše tipy. Číst dále »

Obrázek k článku Rob Chapman v Music City: NUX European Clinic Tour

Rob Chapman v Music City: NUX European Clinic Tour

Ve čtvrtek 13. 11. vystoupí v pražském Music City skvělý kytarista a zpěvák Rob Chapman! Vstup ZDARMA. Číst dále »

Nenašli jste mezi alternativami žádný produkt, co by Vás zaujal?

Můžete si prohlédnou kompletní výběr zde.

Případně nás kontaktujte a naši kolegové Vám rádi s výběrem pomohou.

Základní popis

Orange TB500H Terror Bass
Baskytarové hybridní zesilovače a komba série Terror Bass jsou perfektním společníkem jak pro živá vystoupení, tak pro studiové nahrávání. Mezi jejich hlavní přednosti patří kromě dekádami ověřeného prvotřídního zvuku aparátů Orange hlavně jejich kompaktní rozměry, nízká hmotnost a přesto naprosto dostačující výkon. Tyto aparáty těží ze své jednoduchosti, vypadají skvěle a co do zvukových vlastností směle konkurují o mnoho dražším aparátům.

Orange Terror Bass TB500H je baskytarový hybridní zesilovač, jehož výkon činí 500 W.
V jeho předzesilovači tkví dvě elektronky 12AX7 (či ECC83), zatímco koncový zesilovač typu MOSFET pracuje ve třídě D.

Ze zvukových úprav jsou k dispozici třípásmový ekvalizér (basy, středy, výšky) a ovladače zkreslení Gain a hlasitosti Volume. Nabízí se rovněž přepínač Active / Passive u nástrojového vstupu, který je třeba řádně využít podle snímačů na Vašem nástroji.

Na boční straně zesilovače najdeme vstup a výstup efektové smyčky, kam je možné zapojit požadované efektové krabičky, a symetrický linkový výstup XLR.

Zadní panel pak skýtá dva výstupy Speakon pro připojení reproboxu. Impedanci je možné nastavit na 4 nebo 8 Ohmů.
Součástí zesilovače je i polstrovaný gig bag.

Technické parametry:

  • Baskytarový hybridní zesilovač
  • Řada: Terror Bass
  • Výkon: 500 W
  • Elektronky: 2x 12AX7 / ECC83 (preamp)
  • Koncový zesilovač typu MOSFET (třída D)
  • Ovladač zkreslení Gain
  • Nastavení hlasitosti Volume
  • Přepínač nástrojového vstupu Active / Passive
  • Efektová smyčka; 2x jack 6,3 mm
  • 2x výstup Speakon pro připojení reproboxu
  • Linkový výstup XLR
  • Impedance: 4 / 8 Ohmů
  • Madlo na vrchní straně
  • White Orange design
  • Polstrovaný gig bag v ceně
  • Rozměry (mm): 300 (šířka), 170 (výška), 140 (hloubka)
  • Hmotnost: 5 kg

Mám připomínku k popisu

Hlavní obrázek Hybridní zesilovače ORANGE TB500H Terror Bass

O značce Orange

V roce 1968 otevřel v Londýně Cliff Cooper nahrávací studio a následně obchod s hudebninami. Jako studovaný elektrotechnik měl předpoklady proto, aby se pustil do vývoje vlastních aparátů a hudebního vybavení. První model kytarového zesilovače vyrobil v roce 1968 ve spolupráci se značkou Matamp. Jejich partnerství ale netrvalo dlouho. Množství objednávek brzy přesáhlo výrobní kapacity továrny v Huddersfieldu a zajistilo Cooperovi potřebný kapitál pro vývoj vlastní značky Orange. Jedněmi z prvních hvězd, díky kterým se Orange dostal do širšího povědomí, byli Fleetwood Mac v Anglii a Stevie Wonder v Americe. Ostrovní legenda nadělila v průběhu dalších let muzikantům množství kytarových a basových zesilovačů, reproboxů efektů a dalšího příslušenství v typicky oranžovém provedení, jejichž oblibě se těší hudební velikáni jako Jimmy Page, Jim Root, Marcus King, Billy Gibbons a řada dalších.