Novinky Dunlop

Milí kytaristé!

Máme pro vás dobrou zprávu – firma Dunlop přichází na podzim s novinkami a je opravdu na co koukat a z čeho vybírat! Těšit se můžete na nové heavy signature struny světoznámých kapel jako je Korn, Trivium nebo Slipknot, reedici overdrive Red Llama, skleněné slidy, nebo nové kytarové nářadí.

Hrajete v drop ladění, rádi se do toho opřete nebo je vaším nástrojem sedmistrunná kytara? Pak mrkněte na nové sady strun vyrobených podle gusta členů kapel Trivium, Korn nebo Slipknot.

Sada strun Sada strun Dunlop Sada strun Dunlop

Kytaristé Trivium Matt Heafy a Corey Beaulieu přináší do Dunlopu sady pro šestistrunné (10-52) i sedmistrunné kytary (10-63) s pečlivě vybranými tloušťkami vhodnými pro jejich styl hry.

Fanoušci Korn jistě ocení Dunlop struny, které mají na svědomí průkopníci sedmičkového zvuku, Head a Munky. Struny s jádrem Heavy Core jsou přesně vyladěné pro sedmistrunky a nabízí tloušťky (10-13-17-28-38-48-65).

Custom set strun Jima Roota za Slipknot ocení především milovníci Drop A a Drop B ladění, pro která jsou jednotlivé sady určeny.

V nové reedici přichází také legendární overdrive Red Llama, který je známý pro svůj šťavnatý crunch odkazující ke tweedovým aparátům. Pokud hledáte univerzální pedál s širokou paletou nakřáplého zkreslení, koukněte tímto směrem.

K pořádnému overdrivu se určitě hodí i pořádný slide, jak jistě vědí všichni fanoušci ZZ Top. Nový skleněný slide vyrobený podle chuti Billyho Gibbonse přichází v barvě zapadajícího texaského slunce ve variantách Sangria Glass (large, extra large) a Sangria Glass Bottle, kde nechybí ani stylové hrdlo.

Kytarový efekt Overdrive Dunlop Kytarový pedál typu Wah Wah Dunlop Kytarový pedál Wah-wah Dunlop

Dunlop a kvákadlo? To je něco jako nůž a máslo… I letos proto firma Dunlop přichází s novými modely svého wah pedálu. Těšit se můžete na nové kompaktní – a ultrastylové – Cry Baby Junior Wah pedály v černém a bílém provedení nebo na ještě divočejší třpytkový model samotného Guru Wahu Kirka Hammeta (Metallica).

Přehled novinek zakončujeme u kytarového nářadí, protože bez toho nikdo, kdo to s hraním myslí vážně taky neobejde. Ten ušetří času tuny, kdo kličkou navíjí struny… Ale teď vážně. Navíječ strun Dunlop 123SI vám při výměně strun ušetří spoustu času.

V praktickém pouzdře si s sebou všude můžete vzít sadu nářadí Dunlop DGT121 a Dunlop DGT122. Sady obsahují jak zmíněný navíječ strun, tak kleštičky, kytarovou kosmetiku a další nářadí. Záleží jen na tom, pro jak velký set se rozhodnete.

A jelikož ke konci tohoto článku už pomalu stříháme metr, tak vám doporučíme JEŠTĚ, kytarové KLEŠTĚ. Kytarové kleštičky Dunlop DGT08 jsou vhodné pro kytary i baskytary a opatřené ergonomickou rukojetí pro pevný úchop a snadné zkracování strun.

Kleště Sada nářadí Navíječ strun