BLADE - KYTARA OSTRÁ JAKO ČEPEL!

Lze klasiku jakou jsou strat nebo tele ještě vylepšit? Kytary Blade to dokazují už skoro 40 let!
Jako první v ČR vám nyní představujeme švýcarskou značku s dlouholetou tradicí a inovativním pohledem na vše již dávno vyzkoušené a prověřené.

Její zakladatel Američan Gary Levinson navázal na vlastní dvacetiletou zkušenost a řešení problémů při servisu kytar a založil vlastní značku postavenou na konceptu „Classic Design, Creative Technology“. Zaměřuje se tak zejména na inovativní pojetí všeho vyzkoušeného a léty prověřeného. To vše dokresluje originálním designem a netradičním provedením. Každý detail byl pečlivě promyšlen a navržen tak, aby dokonale splnil svůj účel. To je důvod, proč si značka Blade říká o své místo na trhu s hudebními nástroji.

Elektrická kytara BLADE RH-4 Classic - Ocean Blue

Precizní technické provedení

Společnost klade důraz zejména na technické provedení. Rozložení ladicí mechaniky zajišťuje optimální tlak vyvíjený na kolíky mechaniky pro rázný atak a dlouhý sustain. Zámky ladicí mechaniky a nastavitelné vedení strun s tlakem na nultý pražec zajistí dokonalou stabilitu ladění. Tloušťka krku umožňuje pohodlný pohyb prstů po hmatníku.

Propracovaná elektronika

Co se týče elektrických vlastností a funkcí, hráči ocení nadstandardně dlouhou životnost baterie v použité elektronice, přičemž všechny předzesilovače mají pasivní bypass. Na zadní straně nástroje naleznete tzv. trimpot, který umožňuje rychlé nastavení předvoleb VSC (Variable Spectrum Control) pro přizpůsobení zvuku dle potřeb hráče. Miniaturní páčkový přepínač na přední straně pak mění nastavení mezi zesílením basů nebo výšek a pasivním režimem.

Elektrická kytara BLADE T3 Pro Delta - 3-Tone Sunburst

Špičkové tremolo s vlastním patentem

Naprostou bombou je patentovaný systém Falcon Tremolo, který byl poprvé představen už v roce 1987. Dvojitý „Double Block“ systém uvnitř tremola umožňuje vytahování strun, i když se vibrato stále opírá o tělo kytary. Díky tomu se během vytahování strun nemění jejich výška, a ladění tím pádem nekolísá. Snadné nastavení tvrdosti páky pak umožňuje šroub umístěný vedle ní. Oproti standardním tremolo mechanizmům tak nabízí Falcon Tremolo několik výhod - silnější atak, delší sustain a stabilní ladění i při prasknutí struny.

Blade dělí své kytary do šesti základních kategorií. Classic a Texas, což jsou tvarem klasické stratocastery, XF pak vychází z typu superstrat. Delta jsou typické telecastery, Durango připomíná PRS, speciální design má pak série Dayton. Vyzkoušejte si tyto nekonvenční krásky přímo u nás na prodejně!

Elektrická kytara BLADE TEXAS PRO - BLACK