JAK VYBRAT BEZDRÁTOVÝ SYSTÉM

Seznamte se s rodinou bezdrátů Shure

 Hledáte pro sebe ideální a 100 % spolehlivý bezdrátový systém? Pak se spolu s námi seznamte s rodinou bezdrátů Shure pro nástroje, zpěv i mluvené slovo.

Proč používat bezdrát?

Bezdrátový systém, jak už název napovídá, zcela nahrazuje kabely, ale proč ho vlastně používat? První a hlavní výhoda je samozřejmě naprostá svoboda pohybu na pódiu. Pro někoho může být důvodem i bezpečnost a pohoda na pódiu, protože se přestanete zamotávat nohama do kabelů.

Kdo bezdráty ocení nejvíce?

Kytaristé určitě ocení například to, že mohou během zvukové zkoušky zkontrolovat svůj zvuk z pohledu diváka nebo zvukaře kdekoliv v sále. Zpěváci ocení svobodu pohybu na pódiu i případně mimo něj. Bezdrátové systémy se také hojně používají na workshopech nebo přednáškách, kde tak můžete pohotově poslat mikrofon do publika. Často je také využívají trenéři ve fitness centrech.

Jaký bezdrát vybrat?

Na bezdrátech hodnotíme způsob přenosu signálu, jeho kvalitu a stabilitu. Dále také kvalitu zpracování, výdrž baterie a konektivitu. Při profesionálních aplikacích nás bude zajímat také zapojení více bezdrátových systémů najednou. Rozdíly si ukážeme na bezdrátech od značky Shure, od základní řady BLX přes střední řadu GLX-D+ až po profesionální řadu SLX-D.

Pro koho je vhodná základní řada BLX?

První a základní řada je označena jako Shure BLX. Ta je zcela analogová a funguje na vysokofrekvenčním pásmu, označovaném také jako UHF. Hlavními výhodami této řady jsou její cenová dostupnost, vysoký dosah, výdrž baterie a jednoduchost ovládání. Signál je velice stabilní.

Výhodou řady Shure BLX je také velký výběr z různých variant. Tyto bezdráty jsou nabízeny jak v single verzích, tak i duálních verzích. To znamená, že zde najdete jak ruční i náhlavní mikrofony nebo nástrojové pro kytary a baskytary, tak i duální verze, kde máte na výběr například ze dvou mikrofonů, anebo jeden mikrofon plus nástroj.

Vysílač funguje standardně na dvě AA baterie s výdrží až 14 hodin. Tento bezdrátový systém bychom doporučili muzikantům nebo speakerům, kteří hledají spolehlivý systém za přijatelnou cenu.

Pro náročnější uživatele doporučujeme řadu GLX-D+.

Řada Shure GLX-D+ pracuje oproti předchozímu systému na dvou Wi-Fi pásmech, a to 2G a 5G. Je proto vhodná pro performery, kteří často vystupují v zahraničí, protože 2G a 5G jsou otevřená pásma. Můžete tak koncertovat nebo přednášet všude po světě.

Duální Wi-Fi také zajišťuje ještě větší stabilitu. Kdyby se vám tedy někdy stalo, že bude 2G síť vypadávat, automaticky dojde k přeladění do pásma 5G. U vysílače jsou v tomto případě lithiové nabíjecí baterie, které můžeme nabíjet pomocí USB kabelu, a to třeba i v autě. Bezdrátové systémy řady GLX-D+ lze zakoupit ve třech verzích. Rackové, stolní, anebo v oblíbené verzi pro pedalboardové verzi pro kytaristy nebo basáky, která v sobě má navíc i ladičku.

 

Pro profesionální užití je tu řada SLX-D.

Řada Shure SLX-D kombinuje vysoký dosah analogového systému s kvalitou digitálního zvuku. Jelikož se zde přenáší digitální signál analogově, nedochází ke ztrátě kvality zvuku. SLX-D je profesionální systém, který lze zakoupit pouze v rackové verzi. Můžete si vybrat single nebo duální verzi, pokud chcete použít dva mikrofony nebo mikrofon a nástroj, popřípadě dva nástroje. Tento bezdrátový systém má špičkové zpracování, díky kterému vydrží všechna vaše turné. Vysílač je v tomto případě napájený dvěma AA bateriemi, případně si můžete přikoupit nabíjecí lithiovou baterii. Tento systém je určený i pro obrovská pódia.

Který bezdrátový systém si vyberete je na vás. Doporučujeme se jen zamyslet nad tím, v jak náročných situacích ho budete používat. Pokud potřebujete pomoci s výběrem nebo si chcete bezdrát nejprve vyzkoušet, určitě se stavte u nás v Music City, v Praze nebo Uherském Hradišti. S výběrem vám rádi pomůžeme.