Workshop - Roland

 

HYBRIDNÍ BICÍ – WORKSHOP NEJEN PRO BUBENÍKY

 

KDE: Music City Praha (Ocelářská 937/39) - sál 1. patro

KDY: 25. 10. 2019 od 18:00

VSTUPNÉ: ZDARMA

Doporučená registrace ZDE.

 

Bubeníci a bubenice, muzikanti,

zveme vás na workshop věnovaný tématu hybridních bicích, který proběhne ve spolupráci se značkou Roland 25. října v 18 hodin v hudebním sále Music City v Praze. Workshop zaměřený na zapojení elektronických prvků do akustických bicích povede maďarský bubeník Peter Szedofi a díky společnosti Roland je vstup na něj úplně ZDARMA.

Peter Szendofi, světová špička mezi session bubeníky a absolvent věhlasné bubenické školy Drummers Collective in New York, přijede představit potenciál využití elektronických prvků ve spojení s akustickými bicími. V průběhu večera předvede pomocí praktických ukázek zapojení bubenických samplerů, samostatných padů, triggerů a zvukových modulů v akustické soupravě a také jejich různé způsoby využití v hudbě.

Značka Roland se zbývá mimo jiné výrobou elektronických bicích, padů a bubenických samplerů. V této části jejího produktového portfolia vyniká zejména perkusní sampling pad SPD-SX, kterým japonský výrobce udělal doslova díru do bubenického světa a do své nástrojové výbavy ho standardně zařazuje celá řada bubenických hvězd.

Od doby, kdy se na pódiích začaly objevovat první elektronické soupravy, uběhla dlouhá doba. Nástroje, které v 80. letech oplývaly futuristickými tvary, a ne zrovna přirozeným zvukem, nasbíraly těmito atributy za dobu své existence mnoho zarytých odpůrců. Současné elektronické soupravy ale mají za sebou významný evoluční proces a jejich vývojáři během něj odvedli ohromný kus práce. Dnešní sady se vzhledově často velmi blíží svým akustickým příbuzným a vedle autentické simulace zvuku klasických bicích mají jejich moduly v arzenálu gigabajty různých kitů, zvůkových efektů a široké možnosti nastavení a funkcí. Pro nabitou zvukovou výbavu a pestrou paletu využití zařazují bubeníci jednotlivé elementy elektronických bicích nebo samplery také do svých akustických souprav, vznikají tak hybridní sady, na které se zaměříme v našem workshopu. 

9.10.2019