Music City Live

Ahoj muzikanti,

v prostoru znovu otevřené vysočanské prodejny pro vás připravujeme živé streamy, ve kterých se věnujeme nejrůznějším hudebním tématům. V průběhu těchto přenosů nám do komentářů můžete psát své dotazy na dané téma a my se vám na ně v přímém přenosu pokusíme nabídnout odpovědi.

Aktuální live streamy můžet sledovat na našem facebookovém profilu

Archiv odvysílaných dílů naleznete zde. 

Pozvánka na live stream:

V dalším live streamu, který můžete sledovat už v úterý 26. května v 18 hodin, se vypravíme na průzkum hlubšího frekvenčního pásma. Vezmeme si totiž do parády baskytary a basové zesilovače.

V přímém přenosu si otestujeme novinkové modely baskytar z dílen Schecteru a Peavey Headliner 1000.

Na pomoc jsme si pozvali Marka Leždíka, basáka kapely Support Lesbiens, který naše nástroje otestuje v přímém přenosu. Během streamu navíc zahraje se svým projektem Lara Morr, takže rozhodně bude na co se koukat a hlavně co poslouchat!

Odvysílané streamy:

úterý 12. května v 18.30 si s Jardou Čížkem vezmeme už podruhé do parády aparáty značky Marshall.

Výběr zesilovačů, komb a reproboxů z produkce téhle ostrovní ikony nám prostřednictvím kytar z butikového bazaru Music City pomohou otestovat:

Sebastian Skalický – kytarista pražské rock´n´rollové formace Deaf Heart.

Jiří Rambousek – extrémně talentovaný progresivní kytarista z nastupující mladé generace muzikantů.

Díl ke zhlédnutí zde.

 

V živých přenosech z Music City pokračujeme už ve středu 29. dubna. V 18.30 s Marošem navážeme na jeho první stream věnovaný domácímu nahrávacímu studiu. Tentokrát si pod lupu vezme mikrofony a náběry obecně.

Díl ke zhlédnutí zde.

 

V úterý 21. 4. 2020 se od 17 hodin podíváme na Marshall aparáty

V průběhu celého streamu pak můžete psát své dotazy a připomínky do komentářů a naši kolegové se pokusí vám je zodpovědět rovnou během přenosu.

Nalaďte se na náš facebookový profil, naberte užitečné informace od kluků, kteří rozumí svému oboru a ptejte se jich, na co potřebujete, pěkně online.

Záznam naleznete zde.

 

 

V úterý 14. dubna jsme se podívali na aktuální téma kytarový wellness.

Jarda Čížek má v Music City pod palcem značky Dunlop, D’Addario, Guild nebo Schecter, péči o strunné nástroje má v malíku a jak se můžete postarat o svoji kytaru nebo baskytaru, vám ukáže spolu s naším kytarovým technikem Ondrou v přímém přenosu.

Záznam streamu naleznete také na našem facebooku.

 

S přenosy začínáme už ve čtvrtek 9. dubna v 17 hodin a startujeme dílem na téma domácí nahrávání.

Náš kolega Maroš vám v přímém přenosu vysvětlí, jak si můžete postavit domácí studio s rozumnou finanční investicí a zaručenými hudebními výsledky. Vysvětlí vám a názorně ukáže, jak vše mezi sebou zapojit a nastavit tak, aby hudební výsledky vašeho snažení byly na top úrovni.

Záznam k nahlédnutí najdete zde

30.4.2020