BLACKSTAR DAY / KYTAROVÁ KLINIKA - REPORT

 

V pondělí 25. 9. 2023 bylo v pražském Music City pořádně rušno. Sešla se tam totiž kytarová smetánka, a to u příležitosti hned tří událostí. Blackstar Day, Guitar Clinic a Henry’s Artists Day!

Celý den odstartovali zástupci firmy Blackstar, aby zde představili kompletní portfolio svých kytarových aparátů a efektů. Blackstar Amplification je britská ambiciózní značka, kterou v roce 2007 založili bývalí zaměstnanci firmy Marshall. Firma svým moderním pojetím vývoje aparátů oslovuje širokou kytarovou veřejnost a dávno se na její služby spoléhají kytarové hvězdy jako Phil Collen, Richie Sambora, Gus G nebo Doug Aldrich. A právě poslední jmenovaný dorazil do Prahy také, aby nám zde odprezentoval své dovednosti a poreferoval nám o svých letitých zkušenostech nejen ze světových pódií.

Ještě před ním se publiku představil Nick Johnston se svou kytarovou klinikou. Jeho signované kytary zdobí naše prodejny již dlouhou dobu a těší se, pro své precizní zpracování a kvalitní materiály, velké oblibě. Ani Nick nezklamal a předvedl nám opět po čase svou originální progresivní hru a jemu typický kanadský humor.

Celou Guitar Clinic pak otevíral super-talentovaný sympaťák Jiří Rambousek, kterého můžete znát také z našich videí na YouTube. Že Jirka zraje jako víno předvedl obecenstvu nejen svou geniální hrou, ale především pak mluveným projevem během odpovědí na otázky publika.

Po této úžasné trojici strhujících vystoupení před zcela zaplněným sálem pražského Music City přišla neméně očekávaná autogramiáda a focení s pozvanými kytarovými hvězdami. Kluci, už se těšíme na příště, klobouk dolů!

Celý tento kytarama a kytaristama nabitý den doprovázel také Henry’s Artist Day. Potkat jste se tu tak mohli s firemními hráči značky Henry’s, kteří dorazili v plném počtu a jejichž seznam by tu zabral celou další stránku. 😊

Na závěr přijměte pozvání k video-reportu mapujícím tento úžasný kytarový svátek obrazově i zvukově. A za celý tým Music City děkujeme za parádní účast. Protože Music Si Ty!