YAMAHA MGP32X

Kód produktu: YAA.MGP32X
Yamaha MGP32X, 32-kanálový mixážní pult, série MGP, 32 linkových vstupů (24 mono + 4 stereo), 24 mikrofonních vstupů, předzesilovače D-PRE, fantomové napájení, ekvalizéry X-pression, 1-knob kompresory, efektové jednotky Yamaha REV-X a SPX, Hybrid Channel, pokročilá integrace s iPhone / iPad / iPod, USB record / playback
 
Ceny v Kč | Ceny v EUR
Cena s DPH 33 090 Kč
Běžná cena 43 950 Kč
Ušetříte 10 860 Kč
Prodejna PRAHA Dodání na dotaz
Prodejna BRNO Dodání na dotaz
Prodejna UHERSKÉ HRADIŠTĚ Dodání na dotaz
Centrální sklad Dodání na dotaz
Záruka 5 let Music City

+ možnost vrátit zboží do 90 dní ZDARMA

3 309 Kč

- Prodlužuje záruku výrobku z 3 na 5 let
- Prodlužuje možnost vrácení zboží z 30 na 90 dní
- Reklamované zboží bude opraveno nebo vyměněno za nové
- Vztahuje se na všechny vady jako standardní záruční doba
- Exkluzivně pouze u Music City

 
 
 
Popis Diskuze (0)

Firma Yamaha je největším světovým výrobcem hudebních nástrojů a zvukové techniky. V jejím portfoliu najdete naprosto vše, od dostupných akustických i elektrických nástrojů určených začátečníkům, přes jejich precizně zpracované varianty určené hudebním profesionálům až třeba po špičkové digitální mixážní pulty používané v nejlepších světových studiích.
Ať už se jedná o výrobky cenově příznivé i vrcholné profesionální kategorie, vždy mají jedno společné – nejvyšší možnou úroveň kvality a zpracování, kterou v dané cenové kategorii můžete najít.
Logo Yamaha zavazuje – firma má zcela jinou filozofii než většina no-name výrobců, kteří se snaží jen co nejrychleji prodat levné zboží s proměnlivou kvalitou určené nezkušeným začátečníkům a dále se o zákazníka nezajímají.
Yamaha se snaží své zákazníky udržet po celou jejich hudební kariéru, má totiž co nabídnout všem – začínajícím, pokročilým i profesionálům a jen spokojení zákazníci se vracejí.

Digitální duše, analogové srdce.
- To je maximálně stručná charakteristika nové série MGP mixážních pultů Yamaha.
Jádrem uspořádání těchto prémiových pultů je poctivý analogový základ doplněný o výborné předzesilovače D-Pre a patentované EQ obvody X-pressive.
Na straně druhé je zde patrný i významný krok směrem k moderním ryze digitálním technologiím. Rozhraní pro integraci iPhonu, iPadu nebo iPodu neumožňuje pouze prostý playback, ale umí naplno využít možnosti Apple zařízení k jejich transformaci v sofistikovaný kontroler. Unikátní Hybrid Channel skrývá mnoho zajímavých digitálních funkcí s analogovým ovládáním, renovovaný SPX procesor nabízí 16 dalších digitálních efektů a navíc je tu i samostatný high-end reverb v podobě jednotky REV-X. Zajímavou funkci představuje i možnost ukládání záznamu na flash disk.

Mikrofonní předzesilovače D-Pre
Tyto Class A mikrofonní předzesilovače jsou výsledkem mnohaletých zkušeností firmy v oblasti zpracování zvuku a původně byly navrženy pro profesionální použití v high-end záznamových zařízeních. Jsou postavené na invertovaném Darlington obvodu a poskytují dostatečný výkon a zvukově velmi tučný, bohatý a hladký výstup. Každý předzesilovač disponuje fantomovým napájením +48V.

Ekvalizéry X-pression
Každý zvukař ví, že většina vintage EQ zní skvěle, ale ne každý ví proč. Ekvalizéry X-pression jsou postaveny na zdokonaleném algoritmu VCM (Virtual Circuit Modeling), který byl doposud implementován pouze do high-end digitálních konzolí Yamaha. VCM pracuje na základě precizní analýzy reálných analogových EQ a simuluje jejich specifické chování i zvláštní frekvenční odezvu. Smyslem tohoto pokročilého modelingu je přivést charakteristickou muzikálnost a teplo do signálové cesty mixpultu a poskytnout tak koncovému uživateli mocný nástroj pro úpravu výsledného zvuku.

Inteligentní úprava dynamiky
Další ze specialit Yamahy je tzv. „1-knob“ komprese. Jedná se o dynamický procesor s jedním potenciometrem a inteligentním obvodem. Nastavitelná je pouze míra komprese, sepnutí obvodu signalizuje LED dioda.

Hybrid Channel
Na první pohled se tyto dva stero kanály výrazně neliší od jiných linkových stereo vstupů, nicméně pod analogovým zevnějškem se ukrývá speciální DSP jednotka nabízející 3 unikátní funkce:
Ducker: Neocenitelná vlastnost pro aplikace, které vyžadují nastavení mluveného slova v závislosti na hlasitosti hudby na pozadí. Priorita Ducker dává automaticky přednost mikrofonu před jiným zdrojem zvuku jen tím, že se do mikrofonu začne mluvit. V případě, že signál z mikrofonu ustane je původní zdroj zvuku je přiveden zpátky na jeho původní úroveň. Úroveň útlumu zdroje zvuku je plně nastavitelná v závislosti na vašich preferencích.
LevellerTento inteligentní kompresor automaticky detekuje signálové špičky různě hlasitých skladeb ze zvukového zdroje a zajistí jim stejnou úroveň hlasitosti přehrávání bez nutnosti zásahu obsluhy pultu či externího zařízení.
Stereo ImageTato funkce nabízí dva módy (MONO nebo BLEND) a jejím smyslem je omezit nebo zcela zrušit stereo obraz zvukového signálu, tak aby posluchači nacházející se v různých vzdálenostech od jednotlivých reproduktorů měli ucelený zvukový obraz.

Efektové jednotky
Série mixážních pultů MGP nabízí dva samostatné efektové procesory studiové kvality s jednoduchým intuitivním ovládáním pro maximální rozšíření zvukových možností.
High-end reverb Yamaha REV-X je velmi muzikálně a přirozeně znějící dozvukový procesor, který nabízí celkem 3 algoritmy ve vysokém rozlišení: Hall, Room a Plate.
Druhou efektovou jednotku tvoří proslulý digitální multiefektový procesor Yamaha SPX poskytující 16 pokročilých digitálních efektů.
Obě efektové jednotky mohou být použity současně a nezávisle, což zajišťuje větší flexibilitu při zpracování jakéhokoli zvuku. Menší modely MGP12X a MGP16X mají fixně nastavené presety s možností nastavení úrovně jednoho potenciometru, větší konzole MGP24X a MGP32X disponují  plně nastavitelnými parametry díky mini LCD displeji.

Master efektyTyto funkce jsou dostupné pouze pro modely MGP24X a MGP32X.
Nový grafický EQ je převzatý z profesionální konzole série Yamaha CL. Nabízí 14-band či flex 9 pásmový režim a lze snadno ovládat pomocí interního displeje. Omezením počtu pásem ekvalizéru lze ušetřit výkon DSP jednotky, který může být využit k pokročilým nastavením filtrů. 31 různých pozic filtrů zajišťuje možnost velmi jemné úpravy. Najít a potlačit nežádoucí rezonanční frekvence či frekvenci zpětné vazby je tedy velmi jednoduché a efektivní.
Pulty MGP32X a MGP24X jsou vůbec první mixážní konzole, které v této třídě nabízí možnost multiband komprese na hlavní stereo sběrnici. Kromě pokročilého 3-pásmového master kompresoru je zde i klasický standardní typ. Použitím master komprese lze účinně redukovat dynamický rozsah signálu v závislosti na akustice prostoru a navíc chránit PA systém před přetížením. K dispozici je celkem 8 paměťových pozic, 3 fixní a 5 slouží pro uložení uživatelských nastavení či rychlé zpětné vyvolání.

Digitální konektivita
V reakci na rostoucí poptávku po kompatibilitě s iPad / iPhone / iPod jsou i pulty MGP vybaveny komunikačním rozhraním pro možnost připojení s produkty Apple. MGP integrace však nabízí mnohem více než pouhé přehrávání zvuku (toto omezení platí pouze pro menší pulty MGP12X a MGP16X, které umějí pouze AUDIO IN). Pomocí jediného připojení je vaše zařízení Apple přeměněno na flexibilní dotykový ovladač, který vám poskytne podrobnější kontrolu nad nastavením vaší MGP konzole. Pro tyto účely je k dispozici MGP editor – bezplatná software aplikace, která prostřednictvím povedeného grafického rozhraní umožňuje podrobnější kontrolu a nastavení obou efektových jednotek (REV-X a SPX), Hybrid Channelu, Master EQ a Master kompresoru a dále samozřejmě přehrávání iTunes playlistu. Navíc v daleko vyšší kvalitě nežli z běžného analogového výstupu.

USB záznam a playback
Další vítanou funkcí pultů MGP (pouze modely MGP24X a MGP32X) je možnost záznamu na běžné paměťové zařízení USB. V rámci routingu je možné pro záznam vybrat jako zdroj buď Stereo (master) nebo Matrix out 1 či 2. Formát pro ukládání je WAV či MP3. Samozřejmě je zde i podpora přehrávání a vyhledávání. Vše přístupné z hlavního panelu pultu.

Interní univerzální napájecí zdroj
Díky vlastnímu multi-napěťovému vestavěnému zdroji je možno pult napájet prakticky kdekoli a to v rozsahu 110-240V navíc bez obav o kolísání úrovně výkonu.

Integrované rackové uši
Menší pulty MGP12X a MGP16X umožňují montáž do racku.

Vlastnosti
• Počet kanálů: 32
• Počet mono vstupů: 24 mic / 24 line (XLR/TRS)
• Počet stereo vstupů: 4 (2 x TRS + 2 x TRS / 2 x RCA )
• Počet mikrofonních vstupů XLR: 24
• Výbava kanálů: Insert (1-4), Gain (+pad), HPF (100 Hz) 1-knob kompresor (kanály 1-4), X-pression EQ, 4 x Aux , FX1 a FX2 (Aux 5 / 6), Pan, On/Mute, Grupy, PFL
• Hybrid Channel: 4 (2 x stereo) – funkce Ducker, Leveller, Stereo Image
• Počet podskupin: 4 (2 x stereo)
• 24 x insert (1/4“ jack) + stereo insert (2 x 1/4“ jack)
• 4 x group out (1/4“ jack)
• SEND: 6 x AUX (XLR), 2 x FX (1/4“ jack)
• Stereo out: 2x XLR/ ¼“ jack
• Monitor out: 2 x ¼“ jack
• Mono out: 1 x XLR
• Talkback mic. in: 1 x XLR
• Lamp in (12 V)
• Sluchátkový výstup
• DSP procesor Yamaha REV-X: 3 modely
• DSP procesor Yamaha SPX: 16 typů efektů
• Master EQ (14-ti pásmový nebo flex 9)
• Master kompresory (multiband + klasický)
• 60 mm fadery
• LCD displej
• 12 segmentový LED měřič úrovně na výstupu
• Phantomové napájení: +48 V (individuální zapínání pro mono kanály)
• Apple iOS: playback IN, MGP editor – ovládání rozličných funkcí pultu
• USB record / playback (WAV, MP3)

Technické parametry
• Frekvenční rozsah: 20 Hz - 20 kHz (+1/-3 dBu)
• THD: menší než 0,02%
• Šum a Brum: -128 dBu
• Přeslech mezi kanály: -74 dB
• Rozměry: 1027 x 169 x 565 mm
• Celková hmotnost: 19 kg