KLOTZ – ROLLS ROYCE MEZI KABELY

KLOTZ

ROLLS ROYCE MEZI KABELY

 
Když se řekne audiokabel, s většinou běžných smrtelníků nebo uživatelů audiotechniky to ani nehne. Ovšem na druhé straně pomyslné barikády, tedy ve světě zvukařů a muzikantů, má slovo audiokabel význam úplně jiných rozměrů a dokáže vzbudit vášnivou diskusi. Zdánlivě zanedbatelný dílek ve složité skládačce systému ozvučení má totiž významný podíl na kvalitě zvuku. Pokud chcete dopravit signál od zdroje k reproduktorům v co nejlepší formě, měli byste výběru kabelů věnovat přiměřenou pozornost. Sázkou na jistotu je v každém případě Rolls Royce mezi kabely – značka KLOTZ.

PROČ PRÁVĚ KLOTZ?

 
Německá společnost KLOTZ se drží na předních příčkách světového trhu (nejen) s profesionálními audio a video kabely už od roku 1979. A ne náhodou. Zvednete-li z hromady různých kabelů kabel s logem KLOTZ, už při prvním dotyku vám dojde, že jste ze suťového pole zvedli vybroušený diamant. V porovnání s konkurenčními výrobky se produkty německého výrobce nemění na zemi v klubko hadů a jsou extrémně odolné. Jsou složené z kvalitních komponent vyrobených z prémiových materiálů jako například bezkyslíkaté mědi v případě vodičů. Kabely značky KLOTZ jsou opatřené věhlasnými konektory Neutrik nebo neméně kvalitními konektory vlastní výroby. Každý zvukař jistě potvrdí, že kabely KLOTZ jsou zkrátka synonymem spolehlivosti za každé situace vzniklé na pódiu i ve studiu.

Výrobní program společnosti se sídlem v Mnichově zahrnuje více než 350 typů kabelů prodávaných jako metráž a množství hotových továrních kabelů, ale i stageboxů a multikabelových systémů upravených podle konkrétních požadavků zákazníků. Kvalitu jejích produktů potvrzuje i spolupráce s řadou hvězd světových pódií. Řadí se mezi ně Joe Bonamassa, Matthias Jabs nebo T. M. Stevens, kteří v produktovém portfoliu německé značky mají své signované edice nástrojových kabelů.NÁSTROJOVÉ KABELY

 
 
 
Nástrojové neboli kytarové kabely jsou určené zejména k propojení nástrojů se zesilovačem nebo prvním efektem. U nástrojových kabelů se používá většinou zapojení nesymetrické. Jde o nejjednodušší a nejběžnější způsob zapojení za použití stíněného mono kabelu opatřeného dvěma TS konektory – jacky. Středový vodič je na obou koncích spojen s hroty konektorů a stínění pak s oběma jejich plášti. Nástrojové kabely mohou být v závislosti na účelu a způsobu svého využití opatřeny 3,5 nebo 6,3mm TSR stereo jacky, nebo RCA – cinch konektory.


MIKROFONNÍ KABELY

 
 

Naproti tomu mikrofonní kabely, označované jako symetrické, jsou určené k vedení mikrofonního nebo linkového signálu dvěma vodiči, kde stínění slouží jako zem. Jejich výhodou je odolnost vůči ruchům. Ta spočívá v tom, že signál je přiveden na symetrizační vstup opatřený operačním zesilovačem nebo transformátorem. Zde se symetrický signál převede na nesymetrický obrácením fáze o 180 stupňů na jednom kanálu. Tím se fáze obrátí i u rušivého napětí a při spojení se zemí dojde k jeho odečtení. Symetrické kabely jsou nejčastěji opatřené konektory XLR, někdy také 6,3mm TRS konektory neboli stereo jacky.PROPOJKY A REDUKCE

 
 
 
 
Velkou část nabídky KLOTZ tvoří kabelové propojky a redukce. Přesněji řečeno enormní množství vysoce kvalitně zpracovaných propojek a redukcí komponovaných z kabelů různé konstrukce, opatřených kombinací konektorů, na jaké si může smrtelník jen vzpomenout. Také na tomto poli je KLOTZ o parník před svými konkurenty.REPRODUKTOROVÉ KABELY  

Ve výčtu druhů kabelů a produktů značky KLOTZ by se dalo pokračovat téměř donekonečna, za zmínku ovšem stojí ještě její silové, reproduktorové kabely. Mezi zesilovači a reproduktory velké části kytaristů a basistů po celém světě tvoří signálové pouto právě kabely KLOTZ. Oblíbené jsou díky enormní schopnosti vedení signálu bez zkreslení a ztrát, díky kvalitním použitým konektorům a pro své celkové precizní zpracování.


KLOTZ 2+1 ZDARMA

 
To, jak už bylo zmíněno, platí napříč kompletní produktovou nabídkou KLOTZ. Německý výrobce neustále pracuje na inovacích ve výrobních procesech a kvalitou svých výrobků úspěšně válcuje konkurenci. Mix výčtu superlativ značky KLOTZ a jejího přístupu k výrobě má logicky za následek vedlejší efekt v podobě vyšších cen. Abychom vám seznámení s kabely KLOTZ udělali příjemnější a méně náročné na výdaje, připravili jsme v Music City akci 2+1 zdarma, během které dostanete k nákupu dvou hotových kabelů značky KLOTZ třetí úplně zdarma. Věříme, že z vaší výbavy už nikdy nezmizí.