YAMAHA - objevte kvalitu této značky

 

 
 
 
         Bohatou historii značky Yamaha začal v japonském městě Hamamatsu psát už v roce 1887 její zakladatel Torakusu Yamaha tím, že opravil rozbité harmonium. Značku, o jejíž zářivé budoucnosti v té době neměl ani tušení, zapsal do obchodního rejstříku o deset let později, aby pod názvem Yamaha začal vyrábět hudební nástroje dnes známé po celém světě. Za více než sto let vyrostla společnost do konglomerátu gigantických rozměrů a pokrývá významnou část světového trhu nejen s hudebními nástroji a zvukovou technikou.
 
 
 
Klávesové nástroje 
 
 
 
 

Yamaha, jako největší světový výrobce hudebních nástrojů, zásobuje hudební trh zejména klávesovými nástroji. Jeho prémiové produkty v podobě luxusních klavírních křídel hrají v koncertních síních světového formátu, digitální piana Clavinova mají pevná místa na podiích hudebních hvězd, ale i v domácnostech nebo v uměleckých školách pod rukama studentů. Nezanedbatelnou část klávesových nástrojů Yamaha tvoří také keyboardy a syntezátory s nabitými zvukovými bankami, s moderní technologií syntézy a interaktivními výukovými režimy.

 
 
 
         Produktová série Arius YDP představuje skupinu elegantních a kvalitně zpracovaných digitálních pian určených zejména studentům uměleckých škol a hobby hráčům. Nástroje této řady používají pro generování zvuku metodu Pure CF Sound Engune a část z nich je vybavena vysoce ceněnou klaviaturou Granded Hammer 3. Nabízejí výběr z několika zvuků a efektů, funkce jako metronom nebo konektivitu s iOS zařízením.  
 
 
 
 
 
 

         Značné oblibě se těší keyboardy řady PSR. Těmi Yamaha cílí na úplné začátečníky i na profesionální hráče. Prvním jmenovaným jsou určené nástroje produktové linie PSR E. Všechny jsou vybavené výukovým režimem Yamaha Education Suite. Pod zkratkou YES se ukrývá soubor lekcí, pomocí kterých se studenti učí krok za krokem hrát své první skladby.

 
         Naopak pokročilý hráč s vyššími nároky na technickou výbavu svého nástroje ocení keyboardy řady PSR S. Tyto nástroje patří jednoznačně na pódium a svým majitelům nabízí klaviatury s dynamikou úhozu, vícehlasou polyfonii, nabité zvukové banky a široké možnosti modulace zvuku v reálném čase.
 
 
 
 
 
 
 
 
         Řada špičkových workstationů Montage navazuje na ikonické série DX a Motif. Dle slov vývojářů Yamahy představuje další milník pro syntezátory se sofistikovaným dynamickým ovládáním, masivními možnostmi modulace zvuku a efektivními pracovními postupy.
 
         Jsou vybavené výkonnou klaviaturou navrženou tak, aby podporovala uměleckou kreativitu. Na rozdíl od ostatních syntezátorů představují workstationy Montage platformu založenou na nepřetržitém vývoji firmwaru a jeho aktualizací, které řadu Montage neustále posunují výš.

 
 
 
Kytary 
 
 
 


         Významný podíl v nabídce japonského výrobce mají také kytary, ať už elektrické nebo akustické, baskytary a také kytarové zesilovače a dlouhá řada příslušenství. Výrobou kytar se Yamaha zabývá už více než padesát let a z jejích výrobních linek vycházejí nástroje pro úplné začátečníky, ale i zakázkové kousky pro známé hudební hvězdy.

 
         Během procesu výroby kladou její konstruktéři vysoký důraz na výběr kvalitních materiálů a na precizní zpracování, čehož si cení dlouhá řada jejích endorserů včetně Billyho Corgana, Abrahama Laboriela nebo Adama Duce z Machine Head.
 
 
 
         Série akustických kytar označená jako LL Series spadá do početné rodiny produktové řady L. Unikátem nástrojů s tímto označením je vrchní deska z masivu Englemannova smrku, která prošla speciálním A. R. E. (acoustic resonance enhancement) procesem. Ten simuluje přirozené stárnutí dřeva a eliminuje neduhy nových nevyhraných nástrojů.
 
         Výsledným efektem je zvuk bohatý ve středových a vysokých frekvencích, které má přičiněním robustní konstrukce modifikovaného žebrování ve tvaru X s nesníženými výztuhami jasný brilantní charakter se zvýšeným podílem basového spektra. Kytary řady LL se vyznačují vyšší hlasitostí, širokým dynamickým rozsahem a skvělou tonální vyvážeností. 
 
 
 
 
Bicí nástroje 
 
 
  


         Od roku 1967 zaujaly v produktovém portfoliu značky s logem se zkříženými ladicími vidličkami významnou pozici také bicí nástroje. Při vývoji bicích sad vychází konstrukční tým Yamahy z prototypů. Tyto prototypy vytváří v bicí laboratoři Drum Laboratory, kde neustále usiluje o dosažení podstaty hudební dokonalosti.

 
 
 
 
 
         Vedle bicích nástrojů klasické konstrukce vyrábí gigant ze země vycházejícího slunce také jejich elektronické varianty. Pod označením DTX nabízí Yamaha bubeníkům elektronické bicí, moduly, samostatné pady a samplovací pady, kterými hráčům dle svých slov poskytuje jednoduše radost ze hry i při cvičení.
 
 
 
 
 
 
 
         Velmi úspěšnou a oblíbenou sérií elektronických bicích Yamaha je řada 400. Soupravy určené především začínajícím bubeníkům se však prezentují kvalitním zpracováním, variabilitou a širokými zvukovými možnostmi. Tuto řadu nyní doplňuje modelová novinka s označením DTX482K, která oproti svým předchůdcům přichází s řadou vylepšení. Jeho základem je stabilnější rampa s rozšířenými možnostmi umístění komponentů a tišší pady s přirozenější odezvou.
 
         Změn doznal i samotný modul sady. Ten nabízí výběr z 10 kitů a 415 různých zvuků, které je dále možné efektovat. Je vybavený několika druhy výukových programů s možností nahrávání a také metronomem. Mobilní aplikace Yamaha DTX402 pak nabízí řadu dodatečných funkcí a bubenických výzev.

 

 
 
Klasické nástroje 
 

         Produktová nabídka Yamahy pokrývá nástrojové požadavky rockových kapel, ale i celých orchestrů. Jejím logem je označená celá řada smyčcových nástrojů, žestí, dřevěných dechových nástrojů, perkusí nebo elektronických dechových instrumentů a také audiotechniky.
 

         Působení tradiční japonské společnosti má od roku 1954 také edukativní přesah. Založení programu hudebních lekcí s názvem Yamaha Music School vedlo v roce 1966 k vzniku samostatné organizace Yamaha Music Foundation. Ta si pod záštitou japonského ministerstva školství klade za cíl hudební vzdělávání veřejnosti a popularizaci hudby.

 
 
 
 
Další značky z rodiny YAMAHA 
 
 
 
  
         Za uplynulých 50 let provedla Yamaha řadu zajímavých akvizic a pod jejími křídly se ocitly značky Line 6, Steinberg, Bösendorfer nebo Ampeg. Produkty hudebního kolosu z Japonska a jeho dceřiných společností hrdě nabízíme ve všech prodejnách Music City a jejich kvalitu si můžete osobně vyzkoušet v našich showroomech.