Mapex - značka definující rytmus


 
 

         Značka Mapex je stálicí na světovém trhu s bicími nástroji od roku 1989, kdy byla založena v Taipei na Taiwanu. Spadá do vlastnictví mateřské společnosti KHS Musical Instruments a svou neotřesitelnou pozici si v tvrdé konkurenci vydobyla zejména extrémní kvalitou zpracování a pečlivým přístupem personálu na všech výrobních stupních.


         Výrobní proces je od samého začátku založený na týmu expertů, často aktivních muzikantů z USA, Evropy, Taiwanu a Číny, který důsledně dbá na výběr kvalitního dřeva ze zdrojů po celém světě. Následná kombinace javoru, ořechu, břízy nebo topolu je dalším přísně kontrolovaným procesem, kterým každý buben získává patřičnou rezonanci a signifikantní tón.
 
 
         Lakované řady bubnů Mapex jsou opatřené osmi vrstvami ručně broušeného laku a dostává se jim tak kvalitní odolné povrchové úpravy snadné na údržbu. Veškeré produkty taiwanského výrobce bicích jsou ručně montované a splňují ty nejvyšší nároky bubeníků do posledního detailu. Také proto je Mapex jednou z mála firem, které pro své výrobní procesy získaly certifikát ISO9001 – světový standard pro excelentní kvalitu výroby.
 
 
         Zmíněnou výrobní péči dostávají bicí Mapex napříč všemi nabízenými řadami, ať už se jedná o začátečnické soupravy Storm a Tornádo, poloprofesionální Armory a Mars, nebo plně profesionální sady Saturn či samostatně stojící sérii Black Panther.
 

      Mapex zásobuje trh také jednotlivými komponenty bicích. Zejména řada snare bubínků Black Panther udělala doslova díru do bubenického světa a její popularita vedla k vývoji kompletní stejnojmenné série bicích souprav.
 
 
         Produktové portfolio Mapexu zahrnuje samozřejmě i širokou nabídku hardwaru v klasickém i černém provedení včetně stoliček, multifunkčních stojanů a náhradních dílů a také obaly a příslušenství. Všechny mají společné jmenovatele – kvalitu a pečlivé zpracování. Velký výběr bicích Mapex a zejména malých bubnů najdete v showroomu oddělení bicích nástrojů v pražské prodejně Music City.

 

 
 
 
 
 

         Modelová řada Tornado zahrnuje tři soupravy bicích v různé konfiguraci. Cenově přívětivé kompletní sady jsou určené především začínajícím hráčům, rozhodně ale nepředstavují nějaký křest ohněm. Korpusy o síle 7,2 mm jsou vyrobené z 9 vrstev výběrového topolu a jsou opatřené odolnou fólií ve třech možných barvách. Praktickou vychytávkou jsou kulové klouby pro uchycení tomů a luxusní design podtrhuje kovový ráfek basového bubnu v barvě korpusu a dřevěný snare.

 
 • Startovací sada
 • Komplet včetně hardwaru, malého bubnu
 • Činely ABX

 

 

 
 
 
 

         Produktová série Mars představuje čtyři různé bicí sety nižší střední třídy, které konfigurací jednotlivých bubnů reflektují nejnovější zvukové trendy. Korpusy Marsů jsou vyrobené z výběrové břízy, mají tloušťku 7,2 mm a nové zaoblené hrany SONIClear pro lepší zvuk a snadné ladění. Povrchovou úpravu tvoří odolná fólie, která je v nabídce ve čtyřech barevných verzích. Bubny řady Mars se prodávají v shell setech a osazené jsou černou, nebo klasickou chromovanou mechanikou.

 
 • 100% bříza
 • Systém SONIClear
 • Kvalitní povrchová fóli

 
 
 
 
 
 

         Řada Storm plní funkci nástupce veleúspěšné série Voyager a nabízí osm možných nástrojových řešení začínajícím a mírně pokročilým bubeníkům. Devítivrstvé korpusy z výběrového topolu mají tloušťku 7,2 mm, jsou zakončené speciálně zaoblenými hranami SONIClear a opatřené jsou odolnou fólií v pěti možných barevných variantách. Série Storm dostala do vínku hardware v klasickém i černém barevném provedení, nové mušle, hlubší basový buben s dřevěnými ráfky, druhý činelový stojan a novou mechaniku řady 400.

 
 • Hlubší basový buben
 • Speciální hrany SONIClear
 • Shell set nebo s hardwarem

 

 
 
 
 
 
 
 
         Série Armory nabízí 5 modelů poloprofesionálních bicích souprav určených především pro pokročilejší hráče. Hybridní korpusy jsou vyrobené ze šesti vrstev břízy a javoru a mají celkovou tloušťku 7,2 mm. Speciálně zabroušené hrany přinášejí plný zvuk, mohutný sustain a pohodlnější ladění. Tento systém nese označení SONIClear a u řady Armory přispívá lepším zvukovým vlastnostem také v podobě uchycení tomů nebo u nožiček floor tomů.
 
 • Kombinace javoru a břízy
 • Lakovaný povrch korpusů
 • Systém SONIClear

 

 

 
 
 
 
         Úřadujícím králem produktové nabídky Mapex je plně profesionální řada bicích Black Panther. Tato highendová série zahrnuje soupravy BP Black Widow, BP Velvetone a BP Blaster a všechny konstrukčně vycházejí ze svých malých bubnů. Jejich tenkostěnné korpusy jsou tvořené kombinací severoamerického či kudrnatého javoru, respektive ořechu a dostalo se jim lakované povrchové úpravy. Jsou opatřené dovnitř ohýbanými ráfky Sonic Saver a blánami REMO.
 
 • Vlajková loď Mapexu
 • Konstrukčně vychází z malého bubnu BP Black Widow
 • Hardware kouřový chrom

 

 

 
 
 
 
         Řada Saturn V Exotic zahrnuje 8 modelů moderních profesionálních bicích souprav. Lakované korpusy malého bubnu a tomů tvoří 9 vrstev dýhy z kudrnatého javoru, severoamerického javoru a ořechu o celkové tloušťce 6,15 mm. Basový buben je vyrobený z dýhy ze stejných dřevin v sedmi vrstvách o tloušťce 8,55 mm. Saturny jsou z výroby opatřené REMO blánami, mušlemi shodnými s řadou Black Panther, ráfky Power Hoops a černou chromovanou mechanikou.
 

 • Kombinace javoru a ořechu
 • Ráfky Power Hoops
 • Lakovaný povrch korpusů

 

 

 
 
 
  

         Profesionální řada Saturn V Tour zahrnuje 3 modely moderních bicích souprav. Korpusy o tloušťce 5,1 v případě tomů a snaru a 7,5 mm u basového bubnu jsou ze šesti, respektive z osmi vrstev dýhy ze severoamerického javoru a ořechu a zakončené jsou zaoblenými hranami SONIClear. Saturny si vypůjčily mušle od řady Black Panther, mají nové uchycení tomů pro maximální volnost resonance a výrobcem jsou opatřené REMO blánami.

 

 • Mušle z řady Black Panther
 • Systém SONIClear
 • Hardware kouřový chrom