Novinka - Focusrite CLARETT USB

FOCUSRITE CLARETT USB

 

         Značka Focusrite před sebe klade už více než třicet let nemalý cíl – překonávat svým křišťálově čistým zvukem nejen všechny výrobky ve své cenové kategorii, ale také produkty výrazně dražší. Série Clarett USB je navržena tak, aby poskytovala uživatelům maximální výkon a bezkonkurenční zvukovou kvalitu. O tom, jak si v tomto smělém úkolu Focusrite vede, svědčí například výsledky slepého poslechového testu profesionálních zvukařů v Berlínském studiu Riverside, kde zvuková karta Focusrite Clarett předčila svými vlastnostmi Apollo 8p společnosti Universal Audio.

  
 
 
 
 

         Jedinečné mikrofonní preampy série Clarett USB jsou vybavené obvody AIR, emulujícími impedanční a rezonanční vlastnosti vstupních transformátorů legendárních studiových předzesilovačů řady ISA. Svým uživatelům tak Claretty poskytují proslulý vzdušný zvukový charakter, výjimečnou čistotu signálu a extrémně nízké zkreslení, to vše v kombinaci s obdivuhodně nízkou hodnotou ekvivalentního vstupního šumu, pouhých -128 dB. Speciální konstrukce potenciometrů Gain navíc zařízením přidává dokonale lineární průběh zesílení. Všechny mikrofonní vstupy jsou opatřené vypínatelným Phantomovým napájením pro kondenzátorové mikrofony a DI boxy. Užité A/D a D/A převodníky jsou schopné pracovat s rozlišením až 24-bit/192 kHz. Díky nim dosahuje dynamický rozsah zvukových rozhraní Clarett USB skvělých 119 dB. 

 
    
Série Clarett obsahuje trojici modelů, ze které si každý fanoušek kvalitního zvuku sadno vybere svůj ideál:
 
 
 

Clarett 2 Pre USB v konfiguraci 10 In/4 Out se dvěma vstupy Combo (mikrofonní, linkové nebo nástrojové Hi-Z), 1x ADAT in (8x In), čtyřmi linkovými TRS výstupy, jedním sluchátkovým výstupem a MIDI In/Out výborně poslouží kreativním muzikantům, kteří tvoří v domácích podmínkách nebo dokonce na cestách.

  
 
 
 
 
 
 
 Clarett 4 Pre USB v konfiguraci 18 In/8 Out je určena pro náročnější domácí, nebo menší projektová a postprodukční studia. Vstupní sekci tvoří 4 Combo Inputy (4 mikrofonní/linkové, 2 nástrojové Hi-Z), 4x TRS In (linkové). Na výstupech najedeme 4 TRS Outputy (linkové) + 2x sluchátkový výstup. Digitální konektivitu rozšiřuje S/PDIF In/Out, ADAT In a MIDI In/Out.
 
 
 
 
 

Clarett 8 Pre USB v konfiguraci 18 In/20 Out se může stát kvalitním středobodem jakéhokoliv profesionálního studia. K využití nabízí 8 Combo Inputů (8x Mic/Line, 2 nástrojové Hi-Z), 10 x TRS Line Out + 2x sluchátkový výstup. V digitální doméně najdeme navíc MIDI In/Out, S/PDIF In/Out, ADAT In/Out a pro synchronizaci dalších zařízení také WordClock Out (BNC).

 
 
 
 
 

         Balení obsahuje dvojici USB kabelů (s konektory USB Type-C a USB Standard), které umožňují snadné připojení k počítačům Mac a PC a prostřednictvím kterých je možné zvuková rozhraní napájet bez nutnosti použití DC adaptéru. Adaptér je nicméně dodáván spolu s nabitým balíkem softwaru z produkce XLN Audio, Focusrite, Softube, Ableton a Loopmasters.