Music City podporuje hudební vzdělávání

Podílíme se na podpoře hudebního vzdělávání, jsme rádi, že budoucí hvězdy hudebního nebe startují kariéru právě u nás.
 
 
 
Motivovat, nadchnout a vzbudit chuť se muzicírování věnovat aktivně. V Music City si našel své zázemí Nadační fond The Music FunDation, který ve spolupráci s námi realizuje přímo v prodejních patrech MC hudebně vzdělávací workshopy věnované dětem, přímo celým třídám prvního stupně základních škol.
 
Vzdělávací programy otevřel fond TMF zatím ve dvou podobách, úvodu do světa hudebních nástrojů pro ty úplně nejmenší školou povinné a rozšířenou verzi programu, na které si děti 3. až 5. tříd mohou i zažít, jak funguje skutečná kapela. Děti si tak řadu hudebních nástrojů mohou vyzkoušet, zahrát si na djembe, cajon, trubku i elektrickou kytaru, vytvořit si tak vlastní zkušenost a rovněž pochopit, proč každá kapela potřebuje basáka, jakou úlohu má bubeník a jaký význam hraje v každém hudebním tělese umění spolupráce a schopnost si naslouchat.
 
Nadační fond The Music FunDation je nestátní neziskovou organizací, která se snaží zasadit o rozvoj hudebního vzdělávání, informovat společnost o důležitosti a smyslu aktivního přístupu k hudbě. Projektem podpory hudebního vzdělávání dětí základních škol doplňuje klasickou hudební výchovu a je výchozím bodem pro navazující vývoj metodických postupů výuky hudební výchovy na ZŠ. Nadační fond našel v Music City své zázemí, pomáháme tak skrze své prostory, vybavení a znalosti realizovat vybranné projekty fondu a přispívat tak k naplnění jeho poslání.
 
Přečtěte si více o fondu a jeho dalších aktivitách na stránce fondu.
 
A jak fond TMF podpořit? Vzdělávejte sebe i své děti a vemte je na workshop do Music City.