PAISTE Signature Traditionals Light Ride 22"

Kód produktu: PA_.PA 4301522
Light Ride
- průměr: 22"
Ceny v Kč | Ceny v EUR
Cena s DPH 19 315 Kč
Prodejna PRAHA Dodání na dotaz
Prodejna BRNO Dodání na dotaz
Prodejna UHERSKÉ HRADIŠTĚ Dodání na dotaz
Centrální sklad Dodání na dotaz
 
 
 
Popis Diskuze (0)

Paiste Signature Traditionals Light Ride 22" - 4301522
Paiste Signature navazuje na úspěchy řad 602 a 2002 a nabízí precizní profesionální činely, k jejichž výrobě firma Paiste vyvinula zcela novou bronzovou slitinu s prémiovými vlastnostmi, patentovanou pod značkou „Proprietary Signature Bronze". Činely řady Signature jsou jednotlivě odlévány a ručně zpracovávány zkušenými řemeslníky dílny Paiste, procházejí pečlivým rukodělným procesem od začátku až do konce, aby vyvrcholily v hudebním nástroji s potenciálem uspokojit i skutečně nejnáročnější muzikanty. Každý z činelů řady Signature je originálním hudebním nástrojem a Paiste tuto náročnou „nesériovost" modelů stvrzuje specifickou podobou loga - na povrchu Signature činelů nacházíme natisknuté logo Paiste v podobě ručního podpisu (signature = podpis).

Signature „Traditionals" byly představeny v roce 1996 a od základního proudu Signature (zahrnujícího širokou škálu modelů) se odlišují užším profilem nabídky, s cíleným zaměřením na hluboce tradiční, vintage zvuk, v základě jazzového, funky charakteru a skutečně excelentní kvality.

Zvuk Paiste Signature Traditionals bývá popisován jako temný, široký, komplexní, teplý, kouřový, orientální a jiskřivý. Tyto činely se vyznačují obzvláštním důrazem na hlasitostní kontrolovatelnost, dynamiku a přirozený, příjemný feeling při poklepu. Jsou vysoce vhodné do studia (mezi zvukovými inženýry dosáhly až pověstného statutu), ale skvěle se uplatní i při živém hraní. Jejich hlasitostní rozsah se pohybuje od tiché úrovně po středně hlasitou.

Kromě zmíněného jazzu (klasického i moderního) a funky najdou Paiste Signature Traditionals své čestné přední místo zejména ve stylech jako blues, swing, country, reggae, R&B, soul, ovšem také v oduševnělejším popu a v méně hřmotném rocku. Výborně se hodí i pro big bandy a etnickou, akustickou či vokálně zaměřenou hudbu, jakož i pro perkusní hraní, ať už paličkami nebo tympánovými paličkami, metličkami nebo rukou. Díky jejich precizním dynamickým vlastnostem je lze použít i pro stupňující se, dramatické akcentování.

Paiste Signature Traditionals používají např.: Terry Silverlight (Terry Silverlight Trio), Richie Barshay (Herbie Hancock), Henrique De Almeida (The Brazilian Jazz Project), Ian Froman (Metalwood), Susie Ibarra (David Ware), Wim de Vries (Drumbassadors), Steve Jordan (The Verbs, Eric Clapton), Paul Angers (Too Many Bongos, Shplang), Claes Antonsen (Thomas Helmig), Alexander "Bali" Balajew (Pluesch), Adam Balsam (The Most Serene Republic), Dave Beyer (Christopher Cross, Los Angeles Music Academy), Ketan Bhatti (Bushido, Cyminology), Alex Bhore (This Will Destroy You), Bill Bruford (Earthworks, King Crimson), Lemuel Hayes (White Violet, PacificUV, Monahan), Chris Howard (The Blur Division), Guy Licata (Cold Cave, Bill Laswell), Peter Magadini (George Duke, Diana Ross), Nick Mason (Pink Floyd), Eric Novod (Westbound Train), Brendan O'Neill (Nine Below Zero), Toss Panos (Robi Draco Rosa, Larry Carlton / Robben Ford), Joshua Papa Bear Connolly (nezávislý), Olly Peacock (Gomez), Jack Pollitt (Mamas Gun), Wayne Proctor (Oli Brown Band, Ian Parker), Davide Ragazzoni (Angelo Branduardi), Beto Ramos (Jumbo), Bill Rieflin (R.E.M.), Phoenix Riv