IBANEZ RGDIX6MRW Charcoal Brown Burst Flat

Kód produktu: IBA.RGDIX6MRW-CBF
Elektrická kytara, série: RGD - Iron Label, tělo: jasan, top: palisandr, krk: javor / bubinga, hmatník: očkovaný javor, snímače: 2x DiMarzio Fusion Edge, barva: Charcoal Brown Burst Flat
Ceny v Kč | Ceny v EUR
Cena s DPH 17 890 Kč
Běžná cena 21 170 Kč
Ušetříte 3 280 Kč
Prodejna PRAHA Dodání na dotaz
Prodejna BRNO Dodání na dotaz
Prodejna UHERSKÉ HRADIŠTĚ Dodání na dotaz
Centrální sklad Dodání na dotaz
Záruka 5 let Music City

+ možnost vrátit zboží do 90 dní ZDARMA

1 789 Kč

- Prodlužuje záruku výrobku z 3 na 5 let
- Prodlužuje možnost vrácení zboží z 30 na 90 dní
- Reklamované zboží bude opraveno nebo vyměněno za nové
- Vztahuje se na všechny vady jako standardní záruční doba
- Exkluzivně pouze u Music City

 
 
 
Popis Diskuze (0)
 
IBANEZ RGDIX6MRW Charcoal Brown Burst Flat
 
Model šestistrunné elektrické kytary Ibanez RGDIX6MRW ze série RGD Iron label je zaměřen především na hráče tvrdých metalových stylů. Tomu také odpovídají speciální úpravy nástroje, jako je prodloužená menzura dovolující nižší ladění, ultra rychlý krk s hlubokým výřezem pro bezproblémový přístup k horním pražcům dvouoktávového hmatníku a velmi výkonné kvalitní snímače DiMarzio. Díky tomu produkuje model RGDIX6MRW silný zvuk plný průrazných výšek s pevnými basy bez nečitelných středů.
 
Vlastnosti
Masivní tělo kytary je vyrobeno z jasanového dřeva s palisandrovou vrchní deskou. Javorový krk je proložen plátem exotického dřeva bubinga. Krk má extra úzký Nitro Wizard profil, který dobře padne do ruky a zaručuje snadnou hratelnost. Zároveň je testován na vysokou zátěž a trvanlivost. 673 mm dlouhá menzura je optimalizována pro potřeby podlaďování. Javorový hmatník24 širokých pražců. Pevná kobylka Gibraltar Standard II přenáší optimálně vibraci každé struny a a zaručuje dokonalou stabilitu ladění, precizní nastavení intonace a hráčský komfort. To vše ještě podporují zamykací mechaniky Gotoh MG-T.
Ozvučení zajišťují dva pasivní HB snímače DiMarzio Fusion Edge. Ovládají se pomocí třípolohového přepínače a potenciometru hlasitosti.
 
Specifikace
• Elektrická kytara
• Série: RGD Iron
• Tělo: jasan + top: palisandr
• Krk: javor, bubinga
• Profil krku: Nitro Wizard III
• Hmatník: očkovaný javor
• Kobylka: Gibraltar Standard II 
• Snímače: 2x DiMarzio Fusion Edge
• Elektronika: 1x třípolohový přepínač, 1x Volume
• Mechanika: Gotoh MG-T zamykací, černá
• Počet pražců: 24 jumbo
• Menzura: 26,5'' (673 mm) 
• Nultý pražec: 43 mm
• Struny: .010-.046
• Barva: Charcoal Brown Burst 
 
O značce Ibanez
Historie japonské značky Ibanez se datuje k roku 1909, kdy Matsujiro Hoshino založil ve městě Nagoya společnost Hoshino Gakki Ten. V roce 1929 začal dovážet ze Španělska kytary Salvador Ibáñez a dva roky na to přešel k vlastní výrobě španělských akustických kytar, zpočátku pod jménem Ibanez Salvador, později už jen jako Ibanez. V šedesátých začal kopírovat design nástrojů amerických značek Gibson, Fender a Rickenbacker. Rok 1975 přinesl zahájení výroby dnes asi sběratelsky nejcennějších kousků série Artist. Souběžně Ibanez nadále rozvíjel vlastní modely vycházející z typu Les Paul. Jedním takovým byl například Artist Professional. Kopie byly tak zdařilé, že se staly předmětem soudního sporu iniciovaného společností Gibson. Nejspíš i tato nepříjemná vývojová etapa vedla k tomu, že se Ibanez začal věnovat vývoji vlastních modelů kytar a mohly tak vzniknout série Performer, Studio a Musician. Ibanez je také výrobcem kytarových efektů. Licenci na jejich prodej zakoupil v sedmdesátých letech od firmy Maxon. V té době vznikl Tube Screamer TS-808, osazený obvodem JRC4558D. Dodnes je mnohými považován za nejlepší „nakopávadlo“ všech dob. V současnosti patří Ibanez mezi přední výrobce elektrických i akustických kytar a příslušenství. O kvalitě produktů japonské značky vypovídá dlouhý list jejích endorserů, na kterém nechybí kytaroví velikáni jako Joe Satriani, Steve Vai, Paul Gilbert, John Scofield, Paul Stanley (Kiss), Wes Borland (Limp Bizkit) a nekonečná řada dalších.