IBANEZ AE205 Brown Sunburst

Kód produktu: IBA.AE205-BS
Elektro-akustická kytara, top: smrk Sitka (masiv), zadní deska + luby: mahagon, krk: mahagon, hmatník: katalox, elektronika: Ibanez Custom + Ibanez T-bar, barva: Brown Sunburst
Ceny v Kč | Ceny v EUR
Cena s DPH 11 890 Kč
Běžná cena 13 190 Kč
Ušetříte 1 300 Kč
Prodejna PRAHA Dodání na dotaz
Prodejna BRNO Dodání na dotaz
Prodejna UHERSKÉ HRADIŠTĚ Dodání na dotaz
Centrální sklad Dodání na dotaz
Záruka 5 let Music City

+ možnost vrátit zboží do 90 dní ZDARMA

1 189 Kč

- Prodlužuje záruku výrobku z 3 na 5 let
- Prodlužuje možnost vrácení zboží z 30 na 90 dní
- Reklamované zboží bude opraveno nebo vyměněno za nové
- Vztahuje se na všechny vady jako standardní záruční doba
- Exkluzivně pouze u Music City

 
 
 
Popis Diskuze (0)
 
IBANEZ AE205 Brown Sunburst
 
Nástroje ze série AE představují novou vlajkovou loď legendárního japonského výrobce Ibanez v segmentu elektroakustických kytar. V jejich konstrukci se ve velké míře uplatňují nejrůznější inovativní prvky, které naznačují, jakým směrem se stavba, nejen akustických, kytar bude v nejbližších letech ubírat. Elektroakustika Ibanez AE205 představuje základní model řady AE, ale i přesto nabízí za solidní cenu nadstandardní parametry, které ocení akustičtí kytaristé napříč různými žánry. Kytara vedle skvělého zvuku zaujme také bohatým vykládáním rozety i hmatníku, které výrazně zvyšuje estetickou hodnotu tohoto nástroje.
 
Vlastnosti
Ibanez AE 205 je nástroj polomasivní konstrukce s výřezem pro lepší přístup k vyšším polohám na hmatníku. Ozvučnou desku má vyrobenou ze smrku Sitka, zadní deska a luby jsou z mahagonu. Tělo je oproti standardní velikosti tohoto typu kytar o něco užší a ergonomicky tvarované s ohledem na maximální pohodlí hráče. Klasické žebrování ve tvaru písmene x je na několika místech zeslabené tak, aby poskytovalo ozvučné desce prostor pro větší rezonanci. Vlepený mahagonový krk osazený dvaceti pražci na první pohled zaujme nádhernou intarzií hmatníku, který se vyrábí z jihoamerické exotické dřeviny katalox. Z této dřeviny je vysoustružena i kobylka s kostěným sedlem s kompenzací u struny H, z kosti je vyroben rovněž nultý pražec. Ladicí mechanika je firemní s převodem 18:1, kolíčky pro uchycení strun v kobylce jsou vyráběné patentovanou technologií Ibanez Advantage a zaručují stabilní uložení každé struny. Ozvučení kytary tvoří piezo snímač T-Bar ve spojení s aktivní elektronikou Ibanez Custom. Nástroj je vyroben v povrchové úpravě Brown Sunburst překryté lesklým lakem.
 
Specifikace
•    Typ: dreadnought s výřezem, tvar Ibanez AE
•    Ozvučná deska: smrk Sitka (masiv)
•    Zadní deska a luby: mahagon
•    Krk: mahagon
•    Hmatník: katalox
•    Kobylka: katalox
•    Ozvučení: aktivní elektronika Ibanez Custom + piezo snímač T-Bar
•    Nultý pražec: kost
•    Sedlo: kost
•    Ladicí mechanika: Ibanez (18:1)
•    Povrchová úprava: Brown Sunburst
 
O zančce Ibanez
Historie japonské značky Ibanez se datuje k roku 1909, kdy Matsujiro Hoshino založil ve městě Nagoya společnost Hoshino Gakki Ten. V roce 1929 začal dovážet ze Španělska kytary Salvador Ibáñez a dva roky na to přešel k vlastní výrobě španělských akustických kytar, zpočátku pod jménem Ibanez Salvador, později už jen jako Ibanez. V šedesátých začal kopírovat design nástrojů amerických značek Gibson, Fender a Rickenbacker. Rok 1975 přinesl zahájení výroby dnes asi sběratelsky nejcennějších kousků série Artist. Souběžně Ibanez nadále rozvíjel vlastní modely vycházející z typu Les Paul. Jedním takovým byl například Artist Professional. Kopie byly tak zdařilé, že se staly předmětem soudního sporu iniciovaného společností Gibson. Nejspíš i tato nepříjemná vývojová etapa vedla k tomu, že se Ibanez začal věnovat vývoji vlastních modelů kytar a mohly tak vzniknout série Performer, Studio a Musician. Ibanez je také výrobcem kytarových efektů. Licenci na jejich
prodej zakoupil v sedmdesátých letech od firmy Maxon. V té době vznikl Tube Screamer TS-808, osazený obvodem JRC4558D. Dodnes je mnohými považován za nejlepší „nakopávadlo“ všech dob. V současnosti patří Ibanez mezi přední výrobce elektrických i akustických kytar a příslušenství. O kvalitě produktů japonské značky vypovídá dlouhý list jejích endorserů, na kterém nechybí kytaroví velikáni jako Joe Satriani, Steve Vai, Paul Gilbert, John Scofield, Paul Stanley (Kiss), Wes Borland (Limp Bizkit) a nekonečná řada dalších.