FOCUSRITE Red 1 500

Kód produktu: FR_.FR RED1-500
Mikrofonní předzesilovač, série Red, modul do rackového systému Series 500, vstupní transformátor Lundahl LL1538, rozsah gainu -6 až +60 dB, frekvenční rozsah 10 - 140 000 Hz, VU metr, otočení fáze, fantomové napájení +48V, Made In England
Ceny v Kč | Ceny v EUR
Cena s DPH 20 860 Kč
Prodejna PRAHA Dodání na dotaz
Prodejna BRNO Dodání na dotaz
Prodejna UHERSKÉ HRADIŠTĚ Dodání na dotaz
Centrální sklad Dodání na dotaz
Záruka 5 let Music City

+ možnost vrátit zboží do 90 dní ZDARMA

2 086 Kč

- Prodlužuje záruku výrobku z 3 na 5 let
- Prodlužuje možnost vrácení zboží z 30 na 90 dní
- Reklamované zboží bude opraveno nebo vyměněno za nové
- Vztahuje se na všechny vady jako standardní záruční doba
- Exkluzivně pouze u Music City

 
 
 
Popis Diskuze (0)

Focusrite Red 1 500 je modul mikrofonního předzesilovače nejvyšší kvality určený pro rackové systémy 500 Series (Lunchbox).
Původní předzesilovače řady Red Range v rackovém 2U provedení se po více než 20-ti letech staly již legendárními. Od uvedení na trh v roce 1993 jsou jedním z nejvyhledávanějších předzesilovačů v nejlepších světových studiích, a to díky své jedinečné schopnosti zvládnout přenést zvuk prakticky jakéhokoli mikrofonu v nejvyšší kvalitě s unikátním charakteristickým otiskem.
Red 1 500 sdílí stejné obvody, komponenty, funkce i výkon jako původní série, stejně tak se stále jedná o výrobek se štítkem „MADE IN ENGLAND“.
Unikátní topologie „společného mikrofonního zesílení“ firmy Focusrite je postavená na sdílené struktuře zisku transformátoru a zesilovače. Špičkový vstupní transformátor Lundhal LL1538 poskytuje 14 dB a zesilovač až 46 dB a to s velmi nízkou úrovní šumu v kombinaci s tradiční šířkou frekvenčního pásma 10 Hz až 140 kHz. Tato výjimečná úroveň výkonu je doplněna i širokým impedančním rozsahem na vstupu, takže Red 1 500 je předzesilovač vhodný nejen pro kondenzátorové a dynamické mikrofony, ale i pro náročnější páskové. Výstupní Carnhill transformátor poskytuje výjimečnou odolnost proti ztrátovosti signálu a je garancí i pro vzdálené nahrávání bez ztráty kvality. Armádní potenciometr zisku Grayhill s pozlacenými kontakty je nastavitelný od -6 do +60 dB ve 12-ti krocích po 6 dB pro přesné precizní přizpůsobení kanálu. Klasický VU metr indikuje rozpětí signálu od -20 do +6 dB, k dispozici je možnost otočení fáze a samozřejmě spuštění fantomového napájení +48V. Pro chod modulu je nutná integrace do některého z rackových systémů 500 Series, který poskytuje vstupní i výstupní konektory a síťové napájení.

Rackový systém Series 500 tvoří jednak racková dokovací stanice, která poskytuje stabilní napájení a všechny vstupní / výstupní konektory a následně připojené moduly v podobě rozličných předzesilovačů, DI boxů, EQ, kompresorů a jiných signálových procesorů, filtrů apod. V dnešní době je na trhu velké množství dokovacích stanic (stejně tak modulů), které se liší především počtem slotů, možnostmi routingu mezi moduly a dalšími nadstavbovými funkcemi či drobnostmi (sluchátkové výstupy apod.). Vzhledem k unifikaci základních parametrů celého systému lze použít moduly i stanice různých značek a vzájemně je kombinovat pro dosažení optimálního zvukového výsledku. Standardní výška modulů činí 5,25“ (asi 13,33 cm).
U zrodu tohoto systému stála firma API, která již počátkem 70-tých let stavěla modulární konzole a proslula zejména op-amp obvodem 2520. Technici od API si začali konstruovat vlastní přenosné racky a na jejich systém brzy zareagovalo svými výrobky několik společností z oblasti audio techniky jako např. Allison Research, DBX či Valley Audio. Žádný z těchto racků však nebyl kompatibilní se současnou Series 500.
Zlom nastal v roce 1978, kdy firma API přešla pod společnost Datatronics a vyrobila první 10-místný rack Series 500, v témže období uvádí na trh firma APHEX svůj legendární Aural Exciter 602 postavený prezidentem společnosti Marvinem Caesarem brzy následovaný VCA kompresorem a EQ v obdobném mini-rack provedení jako API, pro všechny jednotky pravděpodobně inspirované právě modulárním systémem API postavil Caesar vlastní 10-místný přenosný rack systém, který následně přejalo mnoho uživatelů API pro své moduly, ačkoli některé z pinů nebyly zcela kompatibilní. Zanedlouho poté vytvořil chlapík jménem Art Kelm dle specifikací Caesarova systémemu první modulární chanel strip, když doplnil kompresor a EQ o mikrofonní předzesilovač. Tento systém pojmenoval Lunchbox.
Toto jméno nakonec celý systém Series 500 komerčně proslavilo a pro mnohé je synonymem celého systému, přestože jako obchodní značku ho firma API zaregistrovala mnohem později. V té době však o systém nebyl takový zájem a firma APHEX ukončila jeho vývoj i výrobu (dnes jsou její produkty Series 500 opět v nabídce).
V polovině 80-tých let kupuje Paul Wolff firmu API od Datatronics a zároveň kontaktuje Marvina Caesara s prosbou o svolení používat jím navržené racky. API pokračuje v úspěšné produkci do roku 1996, kdy značka přechází pod společnost ATI – výrobce mixážních pultů. Paul Wolff odchází a zakládá firmu Tonelux, ve které pokračuje s vývojem hi-end audio procesorů a mj. i modulů pro systémy Series 500.
V dnešní době je rackový systém Series 500 již poměrně známým a zaběhlým standardem v oblasti profesionálního audia a je oblíbený zejména pro svou modulární variabilitu, možnost jednotného napájení (odpadá potřeba individuálních síťových kabelů a zásuvek), svobodu řazení a interní routing signálu (opět šetří patch kabely) mezi moduly či mobilitu.
Kromě značek, které stály u přímo u zrodu tohoto systému v čele s API, APHEX či TONELUX nabízí své výrobky mnoho dalších zvučných jmen (např. RADIAL, FOCUSRITE, SSL, NEVE, MOOG, EMPIRIAL LABS, ELYSIA, MILLENIA, GREAT RIVER, CARTEC AUDIO, DAKING, BAE, LINDELL AUDIO a další), ale i menší firmy (např. SM AUDIO či GOLDEN AGE PROJECT), jejichž prioritou je oslovit menší a domácí studia.

Technické údaje:
• Frekvenční rozsah: 10 Hz – 140 kHz
• Rozsah gain: -6 až +60 dB
• Výstupní šum: -104.5dBu CCIR-RMS, -107dBu A-wgt
• EIN (max gain, 150 Ohm): -124.5dBu CCIR-RMS, -128dBu A-wgt
• Harmonické zkreslení: 0.0009 až 0.0039%
• Kompatibilita: modulární systémy 500 Series