FOCUSRITE Red 1 500

Kód produktu: FR_.FR RED1-500
Mikrofonní předzesilovač, série Red, modul do rackového systému Series 500, vstupní transformátor Lundahl LL1538, rozsah gainu -6 až +60 dB, frekvenční rozsah 10 - 140 000 Hz, VU metr, otočení fáze, fantomové napájení +48V, Made In England
Ceny v Kč | Ceny v EUR
Cena s DPH 20 490 Kč
Běžná cena 20 860 Kč
Ušetříte 370 Kč
Prodejna PRAHA Dodání na dotaz
Prodejna BRNO Dodání na dotaz
Prodejna UHERSKÉ HRADIŠTĚ Dodání na dotaz
Centrální sklad Dodání na dotaz
Záruka 5 let Music City

+ možnost vrátit zboží do 90 dní ZDARMA

2 049 Kč

- Prodlužuje záruku výrobku z 3 na 5 let
- Prodlužuje možnost vrácení zboží z 30 na 90 dní
- Reklamované zboží bude opraveno nebo vyměněno za nové
- Vztahuje se na všechny vady jako standardní záruční doba
- Exkluzivně pouze u Music City

 
 
 
Popis Diskuze (0)

Focusrite Red 1 500 je modul mikrofonního předzesilovače nejvyšší kvality určený pro rackové systémy 500 Series (Lunchbox).
Původní předzesilovače řady Red Range v rackovém 2U provedení se po více než 20-ti letech staly již legendárními. Od uvedení na trh v roce 1993 jsou jedním z nejvyhledávanějších předzesilovačů v nejlepších světových studiích, a to díky své jedinečné schopnosti zvládnout přenést zvuk prakticky jakéhokoli mikrofonu v nejvyšší kvalitě s unikátním charakteristickým otiskem.
Red 1 500 sdílí stejné obvody, komponenty, funkce i výkon jako původní série, stejně tak se stále jedná o výrobek se štítkem „MADE IN ENGLAND“.
Unikátní topologie „společného mikrofonního zesílení“ firmy Focusrite je postavená na sdílené struktuře zisku transformátoru a zesilovače. Špičkový vstupní transformátor Lundhal LL1538 poskytuje 14 dB a zesilovač až 46 dB a to s velmi nízkou úrovní šumu v kombinaci s tradiční šířkou frekvenčního pásma 10 Hz až 140 kHz. Tato výjimečná úroveň výkonu je doplněna i širokým impedančním rozsahem na vstupu, takže Red 1 500 je předzesilovač vhodný nejen pro kondenzátorové a dynamické mikrofony, ale i pro náročnější páskové. Výstupní Carnhill transformátor poskytuje výjimečnou odolnost proti ztrátovosti signálu a je garancí i pro vzdálené nahrávání bez ztráty kvality. Armádní potenciometr zisku Grayhill s pozlacenými kontakty je nastavitelný od -6 do +60 dB ve 12-ti krocích po 6 dB pro přesné precizní přizpůsobení kanálu. Klasický VU metr indikuje rozpětí signálu od -20 do +6 dB, k dispozici je možnost otočení fáze a samozřejmě spuštění fantomového napájení +48V. Pro chod modulu je nutná integrace do některého z rackových systémů 500 Series, který poskytuje vstupní i výstupní konektory a síťové napájení.

Rackový systém Series 500 tvoří jednak racková dokovací stanice, která poskytuje stabilní napájení a všechny vstupní / výstupní konektory a následně připojené moduly v podobě rozličných předzesilovačů, DI boxů, EQ, kompresorů a jiných signálových procesorů, filtrů apod. V dnešní době je na trhu velké množství dokovacích stanic (stejně tak modulů), které se liší především počtem slotů, možnostmi routingu mezi moduly a dalšími nadstavbovými funkcemi či drobnostmi (sluchátkové výstupy apod.). Vzhledem k unifikaci základních parametrů celého systému lze použít moduly i stanice různých značek a vzájemně je kombinovat pro dosažení optimálního zvukového výsledku. Standardní výška modulů činí 5,25“ (asi 13,33 cm).
U zrodu tohoto systému stála firma API, která již počátkem 70-tých let stavěla modulární konzole a proslula zejména op-amp obvodem 2520. Technici od API si začali konstruovat vlastní přenosné racky a na jejich systém brzy zareagovalo svými výrobky několik společností z oblasti audio techniky jako např. Allison Research, DBX či Valley Audio. Žádný z těchto racků však nebyl kompatibilní se současnou Series 500.
Zlom nastal v roce 1978, kdy firma API přešla pod společnost Datatronics a vyrobila první 10-místný rack Series 500, v témže období uvádí na trh firma APHEX svůj legendární Aural Exciter 602 postavený prezidentem společnosti Marvinem Caesarem brzy následovaný VCA kompresorem a EQ v obdobném mini-rack provedení jako API, pro všechny jednotky pravděpodobně inspirované právě modulárním systémem API postavil Caesar vlastní 10-místný přenosný rack systém, který následně přejalo mnoho uživatelů API pro své moduly, ačkoli některé z pinů nebyly zcela kompatibilní. Zanedlouho poté vytvořil chlapík jménem Art Kelm dle specifikací Caesarova systémemu první modulární chanel strip, když doplnil kompresor a EQ o mikrofonní předzesilovač. Tento systém pojmenoval Lunchbox.
Toto jméno nakonec celý systém Series 500 komerčně proslavilo a pro mnohé je synonymem celého systému, přestože jako obchodní značku ho firma API zaregistrovala mnohem později. V té době však o systém nebyl takový zájem a firma APHEX ukončila jeho vývoj i výrobu (dnes jsou její produkty Series 500 opět v nabídce).
V polovině 80-tých let kupuje Paul Wolff firmu API od Datatronics a zároveň kontaktuje Marvina Caesara s prosbou o svolení používat jím navržené racky. API pokračuje v úspěšné produkci do roku 1996, kdy značka přechází pod společnost ATI – výrobce mixážních pultů. Paul Wolff odchází a zakládá firmu Tonelux, ve které pokračuje s vývojem hi-end audio procesorů a mj. i modulů pro systémy Series 500.
V dnešní době je rackový systém Series 500 již poměrně známým a zaběhlým standardem v oblasti profesionálního audia a je oblíbený zejména pro svou modulární variabilitu, možnost jednotného napájení (odpadá potřeba individuálních síťových kabelů a zásuvek), svobodu řazení a interní routing signálu (opět šetří patch kabely) mezi moduly či mobilitu.
Kromě značek, které stály u přímo u zrodu tohoto systému v čele s API, APHEX či TONELUX nabízí své výrobky mnoho dalších zvučných jmen (např. RADIAL, FOCUSRITE, SSL, NEVE, MOOG, EMPIRIAL LABS, ELYSIA, MILLENIA, GREAT RIVER, CARTEC AUDIO, DAKING, BAE, LINDELL AUDIO a další), ale i menší firmy (např. SM AUDIO či GOLDEN AGE PROJECT), jejichž prioritou je oslovit menší a domácí studia.

Technické údaje:
• Frekvenční rozsah: 10 Hz – 140 kHz
• Rozsah gain: -6 až +60 dB
• Výstupní šum: -104.5dBu CCIR-RMS, -107dBu A-wgt
• EIN (max gain, 150 Ohm): -124.5dBu CCIR-RMS, -128dBu A-wgt
• Harmonické zkreslení: 0.0009 až 0.0039%
• Kompatibilita: modulární systémy 500 Series