FENDER JA-90 Telecaster Natural Laurel

Kód produktu: FEN.026-2354-521
Elektrická kytara, typ: Telecaster, série: Artist, signature model Jima Adkinse, tělo: jasan, krk: mahagon, hmatník: laurel, semi-akustický korpus, lepený krk, snímače: 2x SC Seymour Duncan (SP90-1 / SP90-3), barva: Natural
Ceny v Kč | Ceny v EUR
Cena s DPH 19 790 Kč
Běžná cena 23 190 Kč
Ušetříte 3 400 Kč
Prodejna PRAHA Dodání na dotaz
Prodejna BRNO Dodání na dotaz
Prodejna UHERSKÉ HRADIŠTĚ Dodání na dotaz
Centrální sklad Dodání na dotaz
Záruka 5 let Music City

+ možnost vrátit zboží do 90 dní ZDARMA

1 979 Kč

- Prodlužuje záruku výrobku z 3 na 5 let
- Prodlužuje možnost vrácení zboží z 30 na 90 dní
- Reklamované zboží bude opraveno nebo vyměněno za nové
- Vztahuje se na všechny vady jako standardní záruční doba
- Exkluzivně pouze u Music City

 
 
 
Popis Diskuze (0)
 
FENDER JA-90 Telecaster Natural Laurel
 
FENDER JA-90 je elektrická kytara ze série Artist, signature model Jima Adkinse. Kytara typu telecaster disponuje jasanovým semi-akustickým tělem, které je osazeno dvěma snímači typu sigle-coil. Lepený javorový krk s hmatníkem ze dřeva Indian Laurel je tvarovaný do moderního „C“ profilu. Kytara je vhodná pro každého, kdo hledá nástroj klasického Fender designu s výbornou hratelností, nižší hmotností a s charakteristickou barvou a dlouhým sustainem pololubového těla. Povrchová úprava je provedena transparentním uretanovým lakem.
 
Vlastnosti
Výrobce osadil kytaru dvojicí snímačů Seymour Duncan® SP90 s klasickým ovládáním třípolohovým přepínačem a čtyřmi potenciometry (pro každý snímač 1x hlasitost a 1x tónová clona). Pevná kobylka Adjusto-Matic™ a uzavřené ladicí mechaniky jsou provedeny v chromované úpravě. Krk s menzurou 628 mm je stejně jako tělo opatřen uretanovým lakem. Jako materiál pro nultý pražec zvolit výrobce syntetickou kost. Orientaci na hmatníku usnadňují perleťové značky, tělo v oblasti snímačů chrání černý pickguard s bílým lemováním.
 
O řadě Artist
Série Artist je výsledkem spolupráce nejznámějších a nejnáročnějších muzikantů s firmou Fender, jako jedním z leadrů v oblasti elektrické kytary. Zkušenosti a požadavky těchto hudebníků společnost promítla do nástrojů právě v této sérii. Právem tak lze nástroje řady Artist považovat za vrchol sériové produkce firmy. Téměř třicítka různých modelů zahrnuje signature nástroje Erica Claptona, Jeffa Becka, Marka Knopflera, Ritchie Blackmora, Erica Johnsona, Steve Ray Vaughana, Dave Murrayho, Yngwie Malmsteena a dalších.
 
Specifikace
•    Tvar: telecaster
•    Konstrukce: pololubová
•    Tělo: jasan
•    Krk: javor
•    Hmatník: indian laurel, rádius 9,5" (241 mm)
•    Povrchová úprava: uretan, transparentní, natural
•    Krk: "C" profil, menzura 24,75" (628 mm)
•    Počet pražců: 22, medium jumbo
•    Nultý pražec: syntetická kost, šíře 42 mm
•    Snímače: Seymour Duncan® SP90-3B Vintage P-90 (kobylka), Seymour Duncan® SP90-1N RWRP Vintage P-90 (krk)
•    Ovladače: 2x volume, 2x tónová clona, třípolohový přepínač
•    Kobylka: 6-Saddle Vintage-Style Adjusto-Matic™ 
 

O značce Fender

Fender Musical Instruments je americký výrobce hudebních nástrojů. Historie značky Fender se píše od roku 1946, kdy Leo Fender založil v arizonském městě Scottsdale firmu Fender Electric Instrument Manufacturing. Původní profesí opravář autorádií už od svých školních let projevoval velkou zálibu v hudebních nástrojích a experimentoval s kytarami a zesilovači. V roce 1951 představil světu první model elektrické kytary značky Fender. Ne příliš úspěšný model Broadcaster krátce po jeho uvedení na trh následovaly modely Telecaster a Stratocaster, které už udělaly výraznou díru do hudebního světa. Zásadně jim v tom pomohla masivní vlna rokenrolu, která v padesátých letech podnítila vznik velkého množství kapel. Značka Fender se sice proslavila hlavně elektrickými kytarami, ale vyrábí také kytary akustické a baskytary. Každý muzikant zná legendární modely Jazz Bass aPrecision Bass. Vedle toho si v průběhu let vydobyly renomé i její aparáty Bassman, Twin Reverb, Princeton a řada dalších. V současnosti má Fender továrny v Californii v Coroně, dále ve městě Ensenada v Mexiku, v Japonsku, Číně, Indonésii a Koreji. Po dobu své existence udává Fendr v hudebním průmyslu trendy a například tvar Stratocasteru se mezi kytarami stal jakýmsi průmyslovým i estetickým standardem, pro leckoho dokonce synonymem elektrické kytary.