FENDER American Original 60s Precision Bass Lake Placid Blue Rosewood

Kód produktu: FEN.019-0120-802
Elektrická baskytara, série: American Original, tělo: olše, krk: javor, hmatník: palisandr, snímače: Pure Vintage 63 Split SC Precision Bass, barva: Lake Placid Blue
Ceny v Kč | Ceny v EUR
Cena s DPH 44 490 Kč
Běžná cena 51 590 Kč
Ušetříte 7 100 Kč
Prodejna PRAHA Dodání na dotaz
Prodejna BRNO Dodání na dotaz
Prodejna UHERSKÉ HRADIŠTĚ Dodání na dotaz
Centrální sklad Dodání na dotaz
Záruka 5 let Music City

+ možnost vrátit zboží do 90 dní ZDARMA

4 449 Kč

- Prodlužuje záruku výrobku z 3 na 5 let
- Prodlužuje možnost vrácení zboží z 30 na 90 dní
- Reklamované zboží bude opraveno nebo vyměněno za nové
- Vztahuje se na všechny vady jako standardní záruční doba
- Exkluzivně pouze u Music City

 
 
 
Popis Diskuze (0)

Elektrická baskytara, série: American Original, tělo: olše, krk: javor, hmatník: palisandr, snímače: Pure Vintage 63 Split SC Precision Bass, barva: Lake Placid BlueFender American Original
Série American Original přináší klasický design nejúspěšnějších ikonických nástrojů, které již několik dekád definují značku Fender. Originalita však odmítá normy, a proto nové modely nejsou pouhými kopiemi. Naopak! Díky inovativním konstrukčním vlastnostem se jedná o dokonalé moderní nástroje s vysokou mírou hratelnosti a zvukové kvality, které dnes vyžaduje každý náročný muzikant.

50’s – 60’s – 70’s – 2018
Srdce nástrojů série American Original bije v rytmu zlaté éry 50-tých, 60-tých a 70-tých let, a to vždy dle konkrétního modelu. Z těchto důvodů byly postaveny nové snímače Pure Vintage, jejichž výroba i materiály odpovídají přesným dobovým specifikacím a konstrukčním technikám. Není tedy pochyb o tom, že poskytnou tradiční a mnoha hráči vyhledávaný Fender tón.
V podobném duchu je proveden i krk jednotlivých nástrojů. Každá křivka a linie přesně odpovídá historické předloze, včetně metody spojení hmatníku. Liší se pouze jeho rádius a osazení pražci vintage-tall, které se osvědčili již u předchozí série American Professional.
Každý nástroj série American Original je také opatřen oblíbeným nitro lakem, který nejenže skvěle vypadá, ale také umožňuje přirozenější rezonanci dřeva a jeho zrání.

American Original 60’s Precision Bass
Po úspěšné dekádě na trhu a v době, kdy Fender uvedl zcela nový model baskytary (Jazz Bass) byl Precission Bass nejoblíbenější a nejrozšířenější baskytarou. Od klubů Detroitu po sluncem zalité pláže v Californii. Počátkem 60-tých let byl aktualizován a představen s palisandrovým hmatníkem.

Tělo a krk
Fanoušci a obdivovatelé originálu si mohou být jistí, že každá křivka a linie tohoto nástroje je vytvořena přesně dle dobových nákresů. Tělo baskytary je vyrobeno z olše, opatřené podmanivým lesklým nitro lakem, který kytaře dodává osobitý vzhled. Javorový krk tvaru  1963 “C“ odpovídá specifikacím z 60-tých let. Palisandrový hmatník s moderním rádiusem 9.5“ je osazen pražci vintage-tall, které umožňují signifikantně lepší bending strun. Nekompromisní zvukovou kvalitu pak doplňuje i nultý pražec z pravé kosti.

Hardware
Kazit vintage nástroj moderní kobylkou či ladícími mechanikami? Nikoli. Vše je jako originál - tedy kobylka se 4-mi samostatnými kameny doplněná o tradiční ladící mechaniky Pure Vintage Reverse Open-gear.

Elektronika
60’s Precission Bass je osazen půleným split single-coil snímačem Pure Vintage ‘63, který je postaven s neobvyklou přesností, z dobových materiálů a se všemi detaily jako je např. smaltovaný materiál cívky či látkové krytí výstupních vodičů. A samozřejmě magnety Alnico 5, včetně charakteristického umístění jejich pólových nástavců.
Potenciometry slouží pro 1x volume a 1x tone.

Příslušenství
Kytara je dodávána s luxusním kufrem Black Hardshell.

Specifikace
• Elektrická baskytara
• 4 struny
• Snímače: Pure Vintage ’63 split single-coil
• Tělo: olše
• Krk: javor / 1963 “C“
• Hmatník: palisandr
• Menzura: 34“ (864 mm)
• Počet pražců: 20
• Nultý pražec: kost
• Kobylka: Vintage-Style
• Pickguard: 4-ply Brown Shell
• Mechaniky: Pure Vintage Reverse Open-gear
• Struny: Fender® USA Bass 7250M, NPS (.045 - .105 Gauges)
• Barevné provedení: Lake Placid Blue