BLACKSTAR Series One 50

Kód produktu: BLS.304279
Dvoukanálový celolampový zesilovač
- 50W, Reverb
Ceny v Kč | Ceny v EUR
Cena s DPH 36 990 Kč
Běžná cena 38 313 Kč
Ušetříte 1 323 Kč
Prodejna PRAHA Dodání na dotaz
Prodejna BRNO Dodání na dotaz
Prodejna UHERSKÉ HRADIŠTĚ Dodání na dotaz
Centrální sklad Dodání na dotaz
Záruka 5 let Music City

+ možnost vrátit zboží do 90 dní ZDARMA

3 699 Kč

- Prodlužuje záruku výrobku z 3 na 5 let
- Prodlužuje možnost vrácení zboží z 30 na 90 dní
- Reklamované zboží bude opraveno nebo vyměněno za nové
- Vztahuje se na všechny vady jako standardní záruční doba
- Exkluzivně pouze u Music City

 
 
 
Popis Diskuze (0)

Blackstar Series One 50
Mladá britská firma Blackstar Amplificationpoprvé zaujala svými výrobky na renomovaném frankfurtském hudebním veletrhu Musikmesse teprve v roce 2007. Přesto však není žádným nezkušeným nováčkem na trhu s kytarovými aparaturami.

Blackstar Amplification založili čtyři bývalí zaměstnanci firmy Marshall, aby mohli uvést do praxe množství technických návrhů a zlepšováků, které neshledávali vhodnými pro výrobky svého bývalého zaměstnavatele.

Základním krédem a hlavním hnacím motorem týmu Blackstar Amplification při vývoji kytarových zesilovačů a krabiček bylo rozhodnutí nesnažit se pouze přiblížit zvuku klasických aparátů zavedených výrobců, ale spíše přesáhnout všechny hranice stanovené zvukem legendárních zesilovačů a pedálů a vytvořit tak flexibilní výrazový prostředek pro vyjádření individuality každého hráče.

Jako první uvedla firma Blackstar Amplification na trh řadu lampových kytarových overdrive/distortion pedálů Blackstar HT. Záhy následovaly dvě řady kytarových zesilovačů a komb Artisan Series a Series One. Ty zahrnují jak malé patnáctiwattové a třicetiwattové aparáty, tak klasické stowattové stacky s širokým britsko-americkým zvukovým rozpětím, ale také dvousetwattová čtyřkanálová monstra s MIDI ovládáním a simulací reproduktoru

Nezávislé postavení firmy na trhu jí umožňuje pracovat na nových patentech a v kombinaci s dalšími moderními prvky v oblasti zpracování kytarového signálu vyvíjet aparáty, které v sobě spojují to nejlepší z různých přístupů ke stavbě kytarových zesilovačů a pedálů.

Dvoukanálový celolampový zesilovač Blackstar Series One 50 disponuje výkonem 50W a množstvím praktických ovládacích prvků, které umožňují nastavení velmi rozsáhlého spektra kytarových zvuků mimořádné kvality.

V preampu se nachází kombinace tří elektronek ECC83 a jedné ECC82, koncový stupeň zesilovače je osazen dvěma klasickými lampami EL34.

Kanály Clean a Overdrivenabízí plynulý přechod od krystalicky čistého zvuku přes nakřáplý crunch až po plný šťavnatý overdrive. Zvuk všech kanálů je výrazný, přehledný a čitelný i při velkém zkreslení.

U kanálu Clean je možné přepínat mezi režimem Warm s hřejivým zvukem podobným klasickému aparátu Marshall Plexi a režimem Bright s projasněným zvukovým zabarvením typickým pro aparáty třídy A.

Různého zvukového charakteru kanálu Overdrive lze dosáhnout přepnutím režimů Crunch a Super Crunch.

K regulaci úrovně zkreslení a hlasitosti jednotlivých kanálů slouží potenciometry Gain a Volume nezávislé pro každý kanál. Úroveň celkové hlasitosti je možné nastavit potenciometrem Master Volume.

Rozsáhlé frekvenční úpravy umožňuje 3pásmový ekvalizér společný pro oba kanály.

Celkovou ostrost výsledného zvuku lze korigovat potenciometrem Presence, ovladačem Resonance lze detailně vyladit odezvu aparátu v nižších frekvencích – při vyšších nastaveních je možné dosáhnout velmi hutného zvukového zabarvení.

Speciální zvukovou chuťovku představuje originální ovladač ISF (Infinite Shape Feature), jenž nabízí plynulý přechod od “amerického” zvuku se sevřenými basy a agresivními středy k “britskému” zvukovému zabarvení s dřevnějším a méně agresivním charakterem.

Další praktickou vychytávko