IBANEZ AEL 8E BK

Kód produktu: IBA.94481
elektroakustická kytara série AEL
 
 
 
 
Popis Diskuze (0)

Japonská společnost Ibanez je v současnosti jedním z největších výrobců strunných hudebních nástrojů a příslušenství s více než stoletou tradicí. Série AEL nabízí širokou paletu elektroakustických kytar typu jumbo, ze kterých si vybere jak začínající kytarista, sbírající své první zkušenosti, tak i pokročilý hráč. AEL8E je základním modelem této série a jedná se o spolehlivý nástroj, který je řemeslně velmi pečlivě zpracován.


Vrchní deska AEL8E je vyrobena ze smrkového dřeva, zadní deska a luby pak jsou mahagonové. K dostání je ve dvou variantách povrchových úprav - TRS Transparent red sunburst a BK Black, obě verze s kontrastním lemováním, decentní rozetou a bezúdržbovými chromovanými mechanikami Ibanez Smooth. Krk a hlava kytary je z jedoho kusu mahagonu.

Hmatník osazený dvaceti pražci je zhotovený z palisandru a díky výřezu jsou všechny polohy hmatníku dobře dostupné.

Ze palisandru je vyrobena také kobylka. Kytara disponuje piezosnímačem Ibanez, který je umístěný pod kobylkou, a předzesilovačem Ibanez SPT. Ten je vybaven třípásmovým ekvalizérem, integrovanou ladičkou a redukcí zpětné vazby phase. K nastavení optimálního zvuku poslouží tone shaper (tónová clona). Posledním ovládacím elementem nástroje je potenciometr celkové hlasitosti výstupu. Jako zdroj předzesilovači slouží standardní AA baterie. Případné připojení k zesilovači je realizováno pomocí XLR nebo běžného 6,3 mm nástrojového konektoru. Samozřejmostí je také knob k uchycení popruhu.

materiál krku mahagon
materiál hmatníku palisandr
luby a spodní deska mahagon
rezonanční deska smrk
elektronika Ibanez SPT Preamp